Radomski Kliper ma już 15 lat. Niedługo koncert!

Radomski Kliper ma już 15 lat. Niedługo koncert!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zespół Kliper gra nieprzerwanie od 1997 roku, prezentując repertuar od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną.  Choć właśnie szanta klasyczna jest domeną i głównym źródłem sukcesów Klipera. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia z koncertów na różnych festiwalach. Zespół wielokrotnie był również doceniony przez słuchaczy - m.in.dwukrotnie otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Shanties w Krakowie.
Kliper koncertuje w kraju i za granicą. W 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, która cieszyła się dużą popularnością wśród słuchaczy i zdobyła uznanie krytyków. W lipcu 2011 roku ukazał się drugi krążek pt. „Zapomniany powrót”. Muzycy nie pozostają bierni, tworzą, opracowują i nagrywają nowe utwory.
Pomysł założenia zespołu zrodził się na jednym z radomskich spotkań z piosenką żeglarską "Rafa". Zespół tworzą: Krzysztof Adamczyk, Maciej Falkiewicz, Paweł Głowacki, Rafał Błędowski i Mikołaj Firlet. Etatowym basistą oraz technikiem sceny jest Mikołaj Ganabisiński. Bernard Grzyb, Paweł Grzyb, Michał Starck oraz Michał Kraska zostali honorowymi członkami zespołu. Wszyscy kochają szanty i śpiew. Uwielbiają również żeglarstwo, piękne dziewczyny i oczywiście piwo.

Więcej informacji o zespole możecie znaleźć na stronie: www.kliper.art.plred. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kliper_2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96