Radom stolicą jazzu

Radom stolicą jazzu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

To już druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego odbywająca się w Radomiu. Paradę na rozpoczęcie poprowadziła jedna z festiwalowych gwiazd Leliwa Jazz Band. Muzycy zaprezentowali się w krótkim secie przed restauracją Teatralna, a potem wspólnie z gośćmi festiwalu przeszli na fontanny. Tam odbył się flash mob z jazzem w tle. Nie zabrakło wspólnych tańców w strojach z lat 20-tych i 30-tych.

Parada nowoorleańska

Po godz. 17 zabawa przeniosła się do miasteczka festiwalowego nad zalewem na Borkach. Tam odbył się konkurs festiwalowy „Radomski Jazz[on]” - solo piano ragtime i boogie woogie. Tam też ponownie przemaszerowała parada nowoorleańska.

Cafe Jazz Festival

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpiło o godz. 19. W koncercie „Na dobry początek” wystąpili: Five O’Clock Orchestra, Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet  & gość specjalny Marek Rudnicki, Stanley Breckenridge [USA] & Jazz Band Ball Orchestra. Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet zagrał też o 22.30 w Restauracji Teatralna

Po ogłoszeniu wyników konkursu, publiczność mogła posłuchać jam session z udziałem wszystkich uczestników festiwalu. Zespołem prowadzącym był Leliwa Jazz Band.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy