Przesłuchania konkursowe do turnieju

Przesłuchania konkursowe do turnieju
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przesłuchania konkursowe do XIX Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia" 2012

Podczas przesłuchań konkursowych w Łaźni 12 maja zaprezentowało się dwadzieścioro uczestników walczących o wygraną w tegorocznym Turnieju Śpiewających Poezję.

Uczestników oceniało jury w składzie: Beata Drozdowska – dyrektor Łaźni i dyrektor turnieju, Teresa Drozda, Jan Poprawa – przewodniczący jury, Zbigniew Rybka – dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Piotr Dąbrówka oraz Janusz Grzywacz.

Na scenie zaprezentowało się 20 uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału do przesłuchań nadesłanych nagrań, a także 2 uczestniczki które przeszły radomskie preselekcje.

Na jury bez wątpienia wrażenie wywarł występ Łukasza Majewskiego, który wykonał w pewni autorskie utwory „Tatuaże” i „Ballada Proekologiczna”. Po gromkich brawach i okrzykach został on poproszony o bis. Sam przyznaje, ze był zaskoczony, jednak uważa to za dobry znak.

Turnieje takie jak ten to miejsce spotkań naprawdę interesujących i miłych ludzi. Da się to odczuć podczas rozmowy z uczestnikami, którzy sami przyznają, ze przyjechali do Radomia w dużej mierze po to, aby spotkać się ze znajomymi o podobnych zainteresowaniach i spędzić z nimi niezapomniane chwile. Twierdzą, że znajomości zawarte na wydarzeniach takich jak ten turniej to niekiedy przyjaźnie na cale życie. 

Zdjęcia z przesłuchań znajdziecie w:

Pierwsza część przesłuchań

Druga część przesłuchań

Joanna Jakubczyk/Fot. Karol Wilczyński

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy