Od środy w Radomiu wielkie święto muzyki!

Od środy w Radomiu wielkie święto muzyki!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Organizatorzy zapowiadają spotkania z wybitnymi osobowościami, wykłady dotyczące postaci Oskara Kolberga oraz tradycji i muzyki ludowej na Radomszczyźnie, prezentacje tradycyjnych instrumentów ludowych, warsztaty instrumentalne, wokalne i taneczne, a przede wszystkim trzy koncerty, podczas których wystąpią muzyczne znakomitości oraz dzieci i młodzież Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu. Wystąpi ponad 100 wykonawców.

Wszystko zaczyna się 12 lutego wykładem Macieja Żurka „Muzyka ludowa na Radomszczyźnie” (godz. 9 – 10.30 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych) oraz warsztatami dla dzieci klas II i III szkoły muzycznej I stopnia, prowadzonymi przez Zespół śpiewaczy „Gałcunecki” z Gałek Rusinowskich (godz. 11 – 12.30, sala kameralna ZSM). W godz. 14 - 16 (sala kameralna ZSM) warsztaty dla skrzypków Macieja Żurka, Mateusza Kowalskiego i o godz. 18 w sali koncertowej ZSM koncert „Tradycja i Kwadrofonik”. Będą tradycyjne pieśni i tańce z regionu Radomszczyzny i utwory inspirowane polskim folklorem w opracowaniu Kwadrofonik. Wykonawcy: zespół śpiewaczy Gałcunecki, Maciej Żurek, Joanna Żurek, Mateusz Kowalski, Kwadrofonik. Wstęp wolny.

Kwadrofonik to polska grupa muzyczna grająca muzykę współczesną i improwizowaną. Zespół powstał z połączenia Lutosławski Piano Duo oraz duetu perkusistów Hob-beats Duo. Muzycy skupiają się na poszukiwaniach nowych brzmień i źródeł inspiracji. Koncerty zespołu mają formę opowieści dźwiękami. Jednym ze źródeł z których czerpie Kwadrofonik jest muzyka ludowa.


13 lutego w godz. 10-12.30 trwać będą warsztaty taneczne „Folk jazz”. Prowadzenie: Joanna Wolańska (sala prób ZSM). O godz. 13.30 (sala koncertowa ZSM) rozpocznie się wykład członków Kapeli Ze Wsi Warszawa, którzy zaprezentują tradycyjne instrumenty, takie jak cymbały, suka biłgorajska, fidel płocka. Zespół wystąpi o godz. 18 w sali koncertowej w koncercie „Tradycja i Kapela Ze Wsi Warszawa”. Wykonawcy: Kapela ze Wsi Warszawa Taneczna Grupa OFF HARNAM. Bilety: 25 zł / 15 zł.

Kapela ze Wsi Warszawa to chyba najbardziej dziś znana polska grupa folkowa, nagradzana w kraju i za granicą. Już wydany w 2001 roku album „Wiosna Ludu” otrzymał nagrodę Grand Prix na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings za najlepsze nagranie muzyki folk przyznane przez Europejską Unię Radiową. W związku ze wzmożoną aktywnością koncertową poza granicami Polski, zespół rozpoczął użytkowanie alternatywnej, anglojęzycznej nazwy zespołu – Warsaw Village Band.


Festiwal Kontrolowany zakończy się 14 lutego koncertem „Tradycja i Kilar” (początek o godz. 18 w sali koncertowej ZSM). W programie wręczenie nagród i wykonanie utworów z I Kontrolowanego Konkursu Kompozytorskiego, Anny Sowy „Wariacje na temat melodii ludowej – Mazurek od Tymbarku”, Bartłomieja Danielewicza „Polonez”, Wojciecha Kilara: „Orawa”, „Krzesany”, suita z filmu „Pan Tadeusz”.

Wykonawcy: uczniowie ZSM w Radomiu, Dziecięcy Zespół Modern, Zespół Rytmiki Z.S.M. w Radomiu, Orkiestra Symfoniczna ZSM w Radomiu. Dyrygent:Przemysław Zych. Wstęp wolny

RED, Fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy