"Nowy Jork - Buenos Aires - Paryż" na Sylwestra

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Staramy się wymyślać na Sylwestra za każdym razem coś innego. Tym razem będzie to koncert pt. "Nowy Jork - Buenos Aires - Paryż". Gwiazdą wieczoru będzie wybitny akordeonista i bandoenista Wiesław Prządka. Zaśpiewa dla nas Justyna Szafran oraz zagra cała nasza orkiestra. Nie zabraknie przy tym oprawy tanecznej - mówi mówi Maciej Żółtowski, dyrektor ROK.

Program koncertu zawiera muzykę Astora Piazzolli i Richarda Galliano, najpiękniejsze walce Paryża, piosenki Edith Piaf oraz popularne przeboje George'a Gershwina w wykonaniu wirtuoza bandoneonu i akordeonu Wiesława Prządki z zespołem oraz Radomską Orkiestrą Kameralną. Publiczność będzie mogła podziwiać parę taneczną Annę i Marcina Sieprawskich, która specjalizuje się w tangu argentyńskim, ale tańczy również jazz i inne gatunki. Partie wokalne wykona aktorka z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol Justyna Szafran. Na gości czeka oczywiście lampka szampana!Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego.  Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych m.in.: MUSETTE QUARTET, NEW MUSETTE QUARTET, GIPSY SWING. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to aby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango.


D.T./ źródło: Radomska Orkiestra Kameralna

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy