Mortis wygrał w pierwszej edycji Rock School Music Battle

Mortis wygrał w pierwszej edycji Rock School Music Battle
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W niedzielę odbyła się pierwsza edycja koncertu, udział w niej brały trzy zespoły: OffTop, SUE Project oraz Mortis. Pierwsze miejsce zajęła grupa Mortis z Pionek. Ekipa otrzymała 50 - procentową zniżkę na nagranie singla w studiu MEGAFON w Radomiu oraz pulę wejściówek dla swoich znajomych na koncerty. Zwyciężając, Mortis zakwalifikował się do finału Rock School Music Battle.

[gallery id=283]

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, postanowiliśmy stworzyć festiwal, który umożliwi młodym zespołom pokazanie się, zagranie koncertu, zdobycie nowych doświadczeń. To przede wszystkim zastrzyk pozytywnej energii i świetnej zabawy- tłumaczy Mikołaj Ganabisiński z Radomskiej Szkoły Rock'a. - Jak na pierwszą edycję jesteśmy bardzo zadowoleni, choć reklama koncertu była znikoma, przyszło na niego około 100 osób i to właśnie oni poprzez okrzyki, brawa czy też tupanie nogami, wybrali najlepszą, według nich, grupę – dodaje organizator.

Kolejny koncert już za miesiąc, organizatorzy zapraszają do zgłaszania zespołów. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej www.szkolarocka.com.pl, w zakładce Music Battle. Zgłoszenia należy przesyłać na adres radomska@szkolarocka.com.pl.

Finał festiwalu odbędzie się w czerwcu. Koncert przeglądowy poprzedzą warsztaty muzyczne z doświadczonymi muzykami znanymi w całej Polsce, m.in. ze znawcą zagadnień jazzowych i perkusistą grupy Manaam i Grażyny Łobaszewskiej Ryszardem Kupidurą, Piotrem Matysiakiem - realizatorem dźwięku, perkusistą sesyjnym, współpracującym niegdyś z Dodą.

Red. N.Z/ Fot. S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy