LIPSKO: Zaśpiewa Piasek i Soyka

LIPSKO: Zaśpiewa Piasek i Soyka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Stanisław Soyka wystąpi 18 sierpnia. Koncert odbędzie się w Lipskim Centrum Kultury o godzinie 20.00. "Soyka kolektyw" to jeden z projektów znanego artysty, który zaprosił do współpracy m.in. grającego na perkusji syna Kubę, a także Przemysława Gregera, grającego na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcina Lamcha (kontrabas), Zbigniewa „Uhuru” Brysiaka (instrumenty perkusyjne) oraz gościnnie Antoniego Gralaka (trąbka).

Podczas koncertu będzie można posłuchać utworów z kilku albumów. Będą to piosenki do słów Agnieszki Osieckiej z płyty „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, a także klasyki Czesława Niemena z wydanej wiosną tego roku monografii „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi” oraz sonety Shakespeare'a i przeboje z wcześniejszych produkcji: „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Andrzej „Piasek” Piaseczny zaśpiewa dla lipskiej publiczności w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 21.00. Jego występ odbędzie się na lipskim stadionie przy ulicy Soleckiej.
Piosenkarz karierę muzyczną rozpoczął na początku lat 90-tych w zespole Mafia. Najbardziej znane z tego okresu przeboje to: „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu” czy „Noc za ścianą”.  Andrzej Piaseczny występował z wieloma gwiazdami estrady. Są wśród nich: Seweryn Krajewski, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Jan Borysewicz, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk i Patrycja Markowska. Podczas koncertu w Lipsku artysta zaśpiewa m.in. utwory ze swojego najnowszego albumu, zatytułowanego „To co dobre”, który miał swoją premierę w styczniu tego roku i bardzo szybko zyskał status platynowej płyty.

Foto: Wikipedia

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy