Koncert pasyjny - zaśpiewają trzy chóry

Koncert pasyjny - zaśpiewają trzy chóry
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 16, zaprezentuje się Cecyliański Chór Katedralny i Kameralny Chór Mieszany im. bpa Jana Chrapka pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak. Pieśni pasyjne usłyszymy również w wykonaniu chóru Familia z Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie, którym kieruje Beata Kaczmarska.

Chór Familia powstał w 1986 roku. W swoim repertuarze ma ponad 100 pieśni religijnych i patriotycznych, także w języku łacińskim, włoskim, angielskim i niemieckim. Do ulubionych kompozytorów zespołu należą m.in. Gomółka, Nowowiejski, Bach, Mozart, Lotti, Freyer, Gounod, Hoppe, Brückner, Kodaly, Gruber, Blacha, Franck, Haydn, Schulz, Verdi, Saint-Saens.

Familia często śpiewa na mszach świętych w kościołach Krakowa i okolic, m.in. w katedrze wawelskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach czy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Chór koncertował także w Niemczech - w Bochum i Hattingen, w kościołach Wiednia i Sieghartkirchen w Austrii, na Słowacji i w Budapeszcie.

Chór Familia zaśpiewa również podczas mszy o godz. 12.30 w katedrze.

RED, fot. http://www.najswietszarodzina.pl/chor_parafialny_familia,13.html

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy