Dzięń Świętego Patryka

Dzięń Świętego Patryka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tym roku organizator zaprosił wszystkich miłośników Irlandii do Klubu Katakumby. W trakcie imprezy wystąpił krakowski zespół muzyczny Banshee. Grupa łączyła folk irlandzki z polskim. Tak więc w pewnym momencie usłyszeliśmy m.in. melodię z filmu „Janosik” czy też „Czterej Pancerni”. W trakcie sobotniego wieczoru można było nabyć charakterystyczne dla Irlandii zielone piwo, które już od samego początku cieszyło się wielką popularnością.

Zieleń towarzyszyła także i strojom tancerzy z zespołu tańca irlandzkiego i szkockiego Comhlan z Krakowa. Jest to najstarszy tego typu zespół w Polsce - istnieje już od 20 lat.

- Mnie w tym tańcu zachwyciło to, że do tak wspaniałej i energetycznej muzyki ludzie potrafią się poruszać. To nie jest taki zwykły taniec, gdzie się tylko podskakuje. Jest porywający, mocno zintegrowany z muzyką  – powiedziała nam Małgorzata Wilczyńska z Comhlan.

Choć rodzimych Irlandczyków zabrakło, wszyscy przyznają, że w Katakumbach dało się tej nocy poczuć iście irlandzkie klimaty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej


N.Z

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy