"Athens Trio" - FOTORELACJA

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dla radomskich melomanów wystąpił  we wtorek (2 października) "Athens Trio".

Athens Trio powstało w 1982 roku i od tej pory dało wiele koncertów w całej Grecji, jak i za granicą, zawsze zdobywając bardzo pochlebne recenzje od krytyków i publiczności. Grupę tworzą: Harris Hadjigeorgiou – skrzypce, Dana Hadjigeorgiou – wiolonczela i Vicky Stylianou – fortepian.

Zespół współpracował m.in. z: Ateńską Państwową Orkiestrą Symfoniczną, Grecką Operą Narodową, Ateńskim Megaron Mousikis, radiem i telewizją Hellenic, Uniwersytetem Jońskim, Uniwersytetem Kreteńskim, Ministerstwem Edukacji i Kultury Cypru oraz wieloma innymi instytucjami. Artyści uczestniczyli także w wielu greckich i międzynarodowych festiwalach. Trio dawało także koncerty edukacyjne.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU

Zorganizowali i dokonali wielu nagrań dla radia i telewizji. Ich repertuar zawiera prawie wszystkie utwory skomponowane na trio fortepianowe, włączając Koncert Potrójny Beethovena.

Aby promować grecką muzykę kameralną nagrali albumy z dziełami greckich kompozytorów, wiele z tych utworów miało swoje prawykonania. Trio jest jednym z najstarszych zespołów muzycznych w Grecji. W tym roku "Athens Trio" obchodzi 30 rocznicę swojego powstania.

W programie koncertu:

  • Giorgos Karvellos: Voskos (Pasterz) for Piano Trio
  • Fryderyk Chopin: Trio fortepianowe g-moll op. 8
  • Niels W. Gade: Trio fortepianowe op. 42
  • Alkis Baltas: Suita cypryjska


D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/athems_07.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96