Zawody Kids Athletics w hali MOSiR

Zawody Kids Athletics w hali MOSiR
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W poniedziałek (15 grudnia) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbyły się inauguracyjne zawody Kids Athletics w ramach, której wystartowali najmłodsi adepci Ośrodka Kids Athletics.

Radom został objęty pilotażem realizacji programu Kids Athletics "Lekkoatletyka dla każdego". To międzynarodowy program zajęć lekkoatletycznych dla najmłodszych o jednolitym systemie szkolenia, który ma zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i przygotować do wyczynowego uprawiania sportu w przyszłości. Uczestniczą w nim uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Zobacz galerię zdjęć

Jedną z form realizacji programu są zawody. Pierwsze z nich, z udziałem reprezentacji dwunastu szkół, odbyły się w poniedziałek 15 grudnia. Zmaganiom, które rozegrane zostały w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9, patronował Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Prezydent Miasta Radomia.

Na starcie stanęło 144 zawodniczek i zawodników. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a każda reprezentacja puchar. Przygotowano również wiele atrakcji dla kibiców, w tym słodkie upominki i konkursy z nagrodami.

MN / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy