Zawodniczka z Radomia pojedzie na mistrzostwa Europy

Zawodniczka z Radomia pojedzie na mistrzostwa Europy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował oficjalny skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Do Tallina pojedzie 27 zawodniczek i 26 zawodników. W tym gronie znalazła się lekkoatletka z Radomia – Aneta Rydz.

- Aneta kwalifikacje zdobyła już dawno temu – powiedział jej trener Piotr Gos. - Teraz jej forma poszła wyraźnie do góry i mamy nadzieję, że w Tallinie będzie w najwyższej dyspozycji. Od kilku sezonów zauważyliśmy, że Aneta na kluczowych imprezach skacze najlepiej, dlatego teraz również liczmy na to, że w Estonii pobije swój rekord życiowy. W optymalnych warunkach stać ją na skoki na 1.86-1.88 m (rekord życiowy Anety Rydz wynosi 1.85 m) – dodał opiekun.

Zawodniczka z Radomia w Tallinie może włączyć się do walki o medale. - Zdajemy sobie sprawę, że dwa pierwsze miejsca są zajęte dla Marii Kuchiny i Alessi Trost. To zawodniczki ze światowej czołówki, które skaczą prawie po dwa metry. Ale pozostałe lekkoatletki mają równe szanse i powinny stoczyć walkę o brązowy krążek. Mamy nadzieję, że w tej grupie będzie również Aneta Rydz – zakończył trener Piotr Gos.

Kadra Polski do Tallina wylatuje 7 lipca. Trzy dni później mają odbyć się eliminacje skoku wzwyż kobiet, a finał zaplanowany został na 11 lipca.

Krzysztof Domagała / fot. facebook.com/RLTL ZTE Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy