Trzy medale dla Radomia na MMP w lekkiej atletyce

Trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zdobyli reprezentanci RLTL ZTE Radom. W sobotę (29 czerwca) Martyna Mąkosa stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast Dominik Witczak wywalczył srebro. Dzień później brąz dołożył Jakub Smoliński.

Martyna Mąkosa z RLTL ZTE Radom zdobyła brązowy krążek w biegu na 100 metrow przez płotki. Z czasem 14.26s wyprzedziła o zaledwie cztery tysięczne Julię Rządzińską z AZS Łódź! Najlepsza była Urszula Bhebhe (AZS-AWF Warszawa) z czasem 13.65s a srebro zdobyła Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz). W biegu płaskim na 100 metrów Martyna Mąkosa poprawiła swój rekord życiowy czasem 12.15s ale nie udało jej się zakwalifikować do finału tej konkurencji (zajęła 9 miejsce w eliminacjach).

W pchnięciu kulą na drugim stopniu podium stanął Dominik Witczak. Zawodnik RLTL ZTE Radom zapewnił sobie ten sukces rzutem na odległość 19.16m, co jest jego rekordem życiowym! Wygrał Jakub Szyszkowski z WKS Śląska Wrocław z wynikiem 19.37m.

W biegu na 400 metrów na ósmym miejscu uplasował się Jakub Smoliński, który czasem 48.22s osiągnął swoją "życiówkę". Ten sam zawodnik na takim samym dystansie, tylko w biegu przez płotki stanął na najniższym stopniu podium. Tutaj również poprawił swój rekord życiowy, a brązowy medal zapewnił mu czas 51.98s. Zwyciężył Damian Krupa (SL Olimpia Poznań) z wynikiem 51.02s.