Srebrny medal Igrzysk dla radomianki!

Srebrny medal Igrzysk dla radomianki!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Alicja Fiodorow do finałowego biegu na 100 metrów awansowała z rekordem życiowym, jaki wywalczyła w półfinałowym biegu. Polka w tym biegu ustanowiła nie tylko życiówkę, ale czas 12,43s jest najlepszym w Europie.

W finale radomianka była jedną z głównych faworytek do medalu i nie zawiodła! Polska osiągnęła czas 12,46 sekundy i została wyprzedzona jedynie przez amerykankę Deja Young, która na metę zameldowała się z czasem 12,15 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Brazylijka Teresinha de Jesus Correia Santos  z czasem 12,84 sekundy.

Dla Alicji Fiodorow jest to już szósty medal Igrzysk Olimpijskich na paraolimpiadzie. W Londynie radomianka zdobyła srebro na 200 metrów i brąz na 400 m, w Pekinie srebro na 200 m i brąz na 100 m, a w Atenach brąz na 400 m.

- Kochani bardzo Wam wszystkim dziękuję za trzymanie mocno kciuków. Opłacało się! Srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016 na 100 metrów należy do mnie! Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że mogę walczyć dla naszego kraju o najwyższe laury. To nie koniec emocji bo już w czwartek stanę na starcie biegu półfinałowego na 200 metrów. Liczę na Wasz dalszy doping! - napisała na swoim koncie na Facebooku, Alicja Fiodorow.

(fot. Centralny Ośrodek Sportu)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy