Podczas Biegu Kazików pomożemy dzieciom z Zespołem Downa

Podczas Biegu Kazików pomożemy dzieciom z Zespołem Downa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Całkowity wpływ z Charytatywnej Trójki "Biegam bo Lubię - pomagać", która towarzyszyć będzie Biegowi Kazików przeznaczony zostanie dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa.

Biegacze co roku, w czasie Biegu Kazików, pomagają fundacjom i stowarzyszeniom wspierającym dzieci. W poprzednich edycjach zbierano pieniądze między innymi dla podopiecznych Słonecznego Domu w Radomiu, organizację letniego wypoczynku mieszkających na Litwie dzieci z polskich rodzin. W tym roku uczestnicy charytatywnego biegu, który będzie towarzyszył Biegowi Kazików pomogą dzieciakom chorym na Zespół Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, w Radomiu zaplanowano konferencję z cyklu „Samorząd a wychowanie”. Towarzyszyć jej będzie wystawa fotograficzna „Odczarować Zespół Downa”. W roli modeli obok dzieci z Zespołem Downa wystąpią także znani radomianie, sportowcy, politycy, społecznicy. Wśród osób wybranych do udziału w sesji fotograficznej znalazło się dwóch biegaczy ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!, Tadeusz Kraska i Dariusz Orczykowski. Wspólnie z Maćkiem i Dominikiem pozowali do zdjęć nad zalewem na Borkach w Radomiu, gdzie rozgrywany jest między innymi Radomski Maraton Trzeźwości. Chłopcom bardzo spodobało się bieganie. Zdjęcia wykonywali członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na wspólne fotografie z dziećmi z Zespołem Downa czekają między innymi radomscy zapaśnicy, koszykarze i siatkarze.

Wciąż przyjmowane są zgłoszenia do Charytatywnej Trójki „Biegam bo Lubię – pomagać” oraz do Biegu Kazików. Impreza zaplanowana została na 9 marca. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez internetowy system zgłoszeń, dostępny na stronach www.radombiega.pl oraz www.maratonypolskie.pl.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy