Pobiegli dla Pawełka

Trzecią z tegorocznych imprez cyklu Grand Prix rozegrano w parku Leśniczówka. Zawodom towarzyszył charytatywny „Bieg dla Pawełka”. Z prośbą o pomoc do radomskich biegaczy zwrócili się rodzice chorego chłopca. Po raz kolejny miłośnicy biegania pokazali, że nie są obojętni na nieszczęścia innych. Na starcie charytatywnego biegu stanęło 223 osoby. Bieg nie miał zwycięzców. Uczestnicy pokonali trasę wspólnie w niezbyt szybkim tempie. Pieniądze zbierano również w czasie licytacji. Tu byli zwycięzcy. Niezwykle zaciętą walkę „stoczono” o koszulkę z autografami siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Ostatecznie osiągnęła ona cenę 550 zł! Za nieco niższe kwoty nowych właścicieli znalazły sportowe pamiątki koszykarzy Rosy Radom i piłkarzy Radomiaka. Ogółem w czasie biegu i licytacji zebranych zostało ponad 10 tys. zł. Nie jest to całkowita kwota zebrana w czasie biegu, bowiem pieniądze trafiały także do puszek, które otwarte zostaną w siedzibie Caritasu. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli małemu Pawełkowi.

Zmagania w ramach Grand Prix tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi. Trasy biegów dzieci, podobnie jak biegu głównego, wiodły parkowymi alejkami. Dzieci poradziły sobie znakomicie, zapewniając sporą dawkę emocji. W biegu uczniów klas 1-2 szkół podstawowych Mateusza Kryzę i Bartosza Pawelca sklasyfikowano ex-aequo na drugim miejscu, bowiem linię mety przekroczyli równocześnie.

Bieg główny kobiet rozegrany został na dystansie 2,5 km. Zwyciężyła Ewelina Płatos (UKS Technik Radom) przed Mileną Czubak (ZTE Radom) i Katarzyną Mazur (Radom). Wśród mężczyzn, którzy pokonali trasę o długości 5 km, wygrał Bartłomiej Wójcik przed Jakubem Gałasiewiczem (obaj ZTE Radom) i Karolem Grabdą (Biegiem Radom!).

Wyniki, biegów dzieci, dziewczęta, przedszkolaki: 1. Julia Kozik, 2. Maja Rucikowska, 3. Maja Widziniewicz; klasy 1-2: 1. Hanna Bojarska, 2. Maja Filipowska, 3. Małgorzata Lenardt; klasy 3-4: 1. Aleksandra Rucikowska, 2. Karolina Sałaj, 3. Aleksandra Zaniat; klasy 5-6: 1. Klaudia Gorzelak, 2. Aleksandra Skórkiewicz, 3. Zuzanna Rygiel; gimnazja: 1. Weronika Wątły, 2. Weronika Górka, 3. Agnieszka Konieczna; chłopcy, przedszkolaki: 1. Dominik Królikowski, 2. Mariusz Kozik, 3. Antoś Rusak; klasy 1-2: 1. Andrzej Witkowski, 2. Mateusz Kryza, Bartosz Pawelec, 3. Maciej Worosiński; klasy 3-4: 1. Maciej Stysiek, 2. Jan Filipowski, 3. Wiktor Brodnicki; klasy 5-6: 1. Adam Bojarski, 2. Hubert Kolasiński, 3. Maksym Buryj; gimnazja: 1. Mateusz Kacprzak.