Odległe miejsce Katarzyny Kwoki na MŚ

Katarzyna Kwoka nie zaliczy do udanych swojego występu na mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, które odbywają się Moskwie. Zawodniczka RLTL ZTE Radom zajęła dopiero 53 miejsce w chodzie na 20 kilometrów.

W kadrze 50 polskich lekkoatletów, którzy występują w Rosji, Katarzyna Kwoka była jedyną reprezentantką Radomia. Zawodniczka przed zawodami liczyła na udany start, a dobrą formę potwierdziła na lipcowych mistrzostwach Polski w Toruniu skąd przywiozła srebrny medal.

Niestety, występ w Moskwie nie potoczył się dla Kwoki tak jak tego oczekiwała. Po pięciu kilometrach znajdowała się na 41 pozycji z czasem 23:31. Po przejściu połowy dystansu spadła o dwa miejsca. Na piętnastym kilometrze była już 49, a finiszowała jako 53 z czasem 1:36:54. To o ponad siedem minut gorszy czas niż marcowy rezultat Katarzyny Kwoki z Lugano (1:29:21), którym poprawiła rekord Polski.

Najlepszą z Polek w tej konkurencji była Paulna Buziak, która uplasowała się na 30 pozycji. Agnieszka Dygacz, która zdobyła złoty medal na MP w Toruniu, w Moskwie była 44. Wygrała Rosjanka Elena Lashmanova z czasem 1:27:08. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Anisya Kirdyapkina, a na najniższym stopniu podium stanęła Chinka Hong Liu. Wystartowały 62 zawodniczki, a na mecie zameldowało się 57.