Kolejne medale radomskich lekkoatletów

Kolejne medale radomskich lekkoatletów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

W dniach 21-23 lipca w Białymstoku odbyły się najważniejsze zawody lekkoatletyczne w kraju. W tym sezonie lekkoatleci z Radomia pokazują klasę na mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Po świetnych występach naszych zawodników na zawodach do lat 20 i 23 przyszedł czas na pokaz siły na imprezie seniorskiej. Tutaj jednak poziom trudności jest zdecydowanie wyższy, stratują najlepsi polscy lekkoatleci, którzy przecież zdobywają laury na mistrzostwach świata i Europy.

Srebro wywalczył Jakub Smoliński, który uzyskał wynik 50.46 w biegu na 400 m przez płotki. Zawodnik RLTL ZTE Radom uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie, jednak to było za mało na utytułowanego Patryka Dobka, który wygrał tę konkurencję.

Medal brązowy padł łupem Anety Rydz w skoku wzwyż. Nasza zawodniczka trzecią lokatę zajęła ex-aequo z Pauliną Wal. Rydz uzyskała wynik 1.78 w pierwszej próbie i ten wynik dał jej podium. Próby na następną wysokość – 1.82 – zostały jednak wszystkie strącone.

Ostatni ze zdobytych medali prze RLTL ZTE Radom to zasługa męskiej sztafety 4x400 m. Zespół w składzie: Jakub Smoliński, Piotr Szewczyk, Robert Mnich i Bartłomiej Czajkowski ukończył wyścig z czasem 3.09.71. Pozwoliło to zająć trzecią lokatę z niewielką stratą do zwycięzców, a ze sporą przewagą nad czwartym zespołem. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza sztafeta była najmłodsza spośród pięciu czołowych drużyn. 


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy