Dobry występ radomianki w mistrzostwach Europy

Dobry występ radomianki w mistrzostwach Europy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Nasza zawodniczka jechała do Estonii w bojowym nastroju, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jej trener zapowiadał pobicie rekordu życiowego. Niestety ta sztuka Anecie się nie udała. - Do życiówki zabrakło niewiele. Duży wpływ miały na to warunki atmosferyczne. Przy niskiej temperaturze skacze się gorzej, o czym świadczą wyniki osiągane przez zawodniczki. Wystarczy spojrzeć na rezultat, który dał złoto. Alessia Trost skoczyła tylko 190 cm, a rekord ma zdecydowanie lepszy – powiedział trener radomianki, Piotr Gos.

Aneta Rydz zakończyła zawody w Talinie skokiem na 184 centymetry. Taki wynik pozwolił jej zająć piąte miejsce. - To dobra lokata, choć zawsze mogło być lepiej. Jednak patrząc na to jak wyglądały przygotowania oraz na fakt, że Aneta wracała po kontuzji to start w Talinie trzeba ocenić na plus. Zwłaszcza, że pokonała tam wiele dobrych zawodniczek, chociażby mistrzynię świata seniorek Marię Kuchinę (Rosjanka zajęła ostatnie miejsce z wynikiem 171 cm dop. red) – zakończył trener Gos.

W najbliższy weekend lekkoatletka z Radomia wystąpi na seniorskich mistrzostwach Polski w Krakowie. - Jedziemy tam z dużymi nadziejami. Chcemy poprawić wynik sprzed roku, kiedy to Aneta zajęła czwarte miejsce. Są na to szanse, bo w zawodach zabraknie Justyny Kasprzyckiej. Kamila Lićwinko jest poza zasięgiem, ale z pozostałymi zawodniczkami możemy wygrać – zapowiedział Piotr Gos.

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy