Cztery medale radomian w MP młodzików

Cztery medale radomian w MP młodzików
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Zawodnicy RLTL ZTE Radom zdobyli cztery medale w mistrzostwach Polski młodzików w lekkoatletyce, które odbyły się w ostatni weekend września na stadionie im. Marszałka Piłsudskiego w Radomiu.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział prawie 600 zawodników ze 188 klubów. Wydarzeniem pierwszego dnia mistrzostw było poprawienie nieoficjalnego rekordu Polski młodzików w rzucie oszczepem przez Mateusza Zabłockiego. Zawodnik AZS-AWFiS Gdańsk poprawił go o prawie pięć metrów! Został również wybrany najlepszym lekkoatletą zawodów. Wśród dziewcząt tytuł ten przypadł Mai Ślepowrońskiej z MKS Pułtusk, która wygrała konkurs pchnięcia kulą i poprawiła rekord Polski młodzików w tej dyscyplinie.

W zawodach świetnie spisali się również reprezentanci gospodarzy - RLTL ZTE Radom, którzy nie tylko zdobyli cztery medale, ale także poprawili swoje rekordy życiowe! Po złoto sięgała Natalia Wosztyl (w biegu na 300 m przez płotki) oraz Mateusz Dębski (w biegu na 2 km). Na najniższym stopniu podium stawały Martyna Kotwiła (bieg na 100 m) oraz Izabela Smolińska (bieg na 300 m przez płotki).

- Jesteśmy zadowoleni. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, pogoda również w miarę dopisała. Oczywiście było sporo pracy, ale nie zanotowaliśmy większych wpadek. Zawodnicy byli zmęczeni, ale zadowoleni - mówi Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, organizatora imprezy.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy