Biegowy Dzień Niepodległości

Biegowy Dzień Niepodległości
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Na wtorek 11 listopada zaplanowano w Radomiu Bieg Niepodległości. Biegacze uczczą święto, pokonując symboliczny dystans 1918 metrów.

Po raz drugi władze Radomia oraz Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" i UKS Technik Radom zapraszają sympatyków biegania na Bieg Niepodległości. Trasa i dystans nie są przypadkowe. Start i meta znajdować będą się w Rynku, przy Pomniku Legionisty.

Trasa prowadzić będzie z Rynku, ulicami Rwańską i Żeromskiego, przed siedzibę Urzędu Miejskiego i ponownie do Rynku. Dystans, o długości 1918 metrów nawiązuje do daty odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Liczymy, że radomianie, tak jak przed rokiem, zechcą właśnie w ten sposób uczcić Dzień Niepodległości - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!".

Bieg Niepodległości to impreza, w której ważny jest sam udział, dlatego podobnie jak przed rokiem, organizatorzy nie przewidują pomiaru czasu, ani klasyfikacji w biegu głównym. Dla pierwszych 300 zgłoszonych uczestników przewidziano jednak pamiątkowe koszulki i medale. Na upominki liczyć mogą jedynie najmłodsi, którzy walczyć będą na dystansach od 100 do 1500 metrów. Zgłoszenia do udziału w Biegu Niepodległości przyjmowane będą w dniu imprezy, 11 listopada, od godz. 8.30, w biurze zawodów, które znajdować będzie się w Rynku. Biegi dzieci rozpoczną się o godz. 10.05. Start Biegu Niepodległości zaplanowano na godz. 11.15. W biegu nie obowiązują żadne opłaty. Organizatorzy nie zapewniają dostępu do szatni, depozytu, ani natrysków.

MN

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy