Mieszkanie dla studenta

Mieszkanie dla studenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Rynek nieruchomości obfituje w oferty mieszkań, więc każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Mieszkanie jedno lub kilkupokojowe, na dowolnym piętrze, w centrum lub na cichych obrzeżach miasta, paleta cen również jest dość szeroka.

Oczywiście koszt mieszkania zależy od jego lokalizacji. Mieszkania w centrum lub w jego okolicach są najdroższe. Przykładem jest Warszawa, gdzie ceny są najwyższe - wynajem kawalerki w Śródmieściu to koszt minimum 1500 zł. To już dużo dla studenta, który tylko dorabia, a nie zapominajmy, że dochodzą jeszcze opłaty za światło, wodę i media. Dlatego większość studentów decyduje się na większe mieszkania, by koszty rozłożyły się na kilka osób.

Jeśli chcesz studiować w Warszawie pamiętaj, że do najdroższych dzielnic należy Śródmieście i Mokotów. Tam za dwupokojowe mieszkanie trzeba zapłacić 2 700 - 3 000 zł. Najniższych cen można szukać w Ursusie, Tarchominie i Targówku. Cena wynajmu w tych dzielnicach waha się od 1 500 - 1 700 zł za takie mieszkanie.

W większości miast Polski, które są ośrodkami akademickimi, sytuacja wygląda podobnie, ale w porównaniu z Warszawą ceny są niższe. Najlepszym przykładem może być Kraków - za mieszkanie dla 4 osób, znajdujące się w Śródmieściu, zapłacimy 2000 zł miesięcznie, czyli po 500 zł na osobę. Jak na centrum miasta to naprawdę tanio.

Najwięcej zaoszczędzą studenci, którzy zdecydują się studiować w Lublinie. Za mieszkanie dla 5 osób w centrum zapłacić można nawet 1800 zł, czyli po 360 zł na głowę. Często tyle wynosi opłata za akademik.


ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

Najczęściej czytane

Najczęsciej komentowane

Polecamy