MCSW „Elektrownia”. 3 obrazy sprzedane! - Wystawy - Co za dzień
baner

MCSW „Elektrownia”. 3 obrazy sprzedane!


Jeszcze sztuka nie zginęła…! Za takim stwierdzeniem przemawia fakt, że przed oficjalnym otwarciem wystawy „Przestrzeń malarstwa II” trzech nabywców zdecydowało się na zakup obrazów.


W piątek, 18 listopada, do Mazowieckiego Centrum Sztuki  „Elektrownia” przybyli miłośnicy sztuki malarskiej. Mimo głosów zapewniających o tym, że nadchodzi zmierzch malarstwa, ma się ono całkiem dobrze. Na piątkowy wernisaż wybrali się zarówno dorośli, jak i młodzież. Ci ostatni są dowodem na to, że sztuka ma szerokie grono odbiorców, wśród których nie brakuje młodzieży. Nie ulega wątpliwości, że ta forma artyzmu w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością, a „Przestrzeń malarstwa” dodatkowo  ukazuje ich różnorodność tematyczną.

Kuratorem wystawy jest Artur Winiarski z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace znane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mogą je oglądać mieszkańcy Austrii, Wielkiej Brytanii, Danii oraz Włoch.  Idea projektu polega na pokazaniu publiczności jak różnorodna jest stylistyka wykorzystywana przez artystów do tworzenia prac. Współczesne malarstwo jest bardzo bogate w formy. Są to zarówno obrazy abstrakcyjne, jak i tradycyjne, eksperymentalne, geometryczne , a nawet organiczne – tłumaczy kurator i dodaje, że malarstwo ma także różne przestrzenie, takie jak surrealizm czy pejzaż. W przypadku wystawy w MCSW „Elektrownia” przewodnim motywem jest przestrzeń wnętrza obrazu. 

W „Elektrowni” mieszczącej się przy ul. Domagalskiego są dostępne katalogi poświęcone tej wystawie z tekstami przybliżającymi twórczość każdego z artystów. Ponadto są one wzbogacone o komentarze samych malarzy, które  dotyczą zagadnienia związanego z przestrzenią malarstwa.

Na wystawie, która będzie czynna do 11 grudnia, można obejrzeć dzieła 18 malarzy, wśród których znaleźli się: Stanisław Baj, Michał Borys, Wojciech Cieśniewski, Marcin Jurkiewicz, Tomasz Milanowski, Paweł Nocuń, Tomasz Nowak, Aleksander Olszewski, Czesław Radzki, Andrzej Rysiński, Ryszard Sekuła, Leszek Sokoll, Krzysztof Wachowiak, Piotr Wachowski, Apoloniusz Węgłowski,  Artur Winiarski, Marzanna Wróblewska, Marek Wyrzykowski.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości M.Kucewicz/MCSW Elektrownia

Anna Prokop


Polecany artykuł

Muzeum wraca do życia Po ponad pół roku przerwy wreszcie wracamy do życia – cieszy się Adam Zieleziński, dyrektor...

x