Zmysłowy taniec brzucha - box Style tanca - Co za dzień
baner

Zmysłowy taniec brzucha


Modern jazz to taniec, który posiada u swoich podstaw jeden z najbardziej klasycznych tańców, jakim jest balet. Dla osób interesujących się muzyką orientalną krajów arabskich, wspaniałą propozycją będzie taniec orientalny, powszechnie znany jako taniec brzucha.


Taniec to nie tylko muzyka zachodu, szczupłe i zgrabne kobiety. Dla osób interesujących się muzyką orientalną krajów arabskich, wspaniałą propozycją będzie taniec orientalny, powszechnie znany jako taniec brzucha. Najczęściej wykonywany jest solo, przez kobiety, to w tym rodzaju tańca zobaczyć możemy również i panów. Ruchy wykonywane podczas tańca skupiają się na poszczególnych częściach ciała. Głównie na biodrach, biuście, brzuchu, jak i na wyrazistych ruchach dłoni. Równie ważne są widoczne ruchy mięśni. Jednym z podstawowych ruchów jest shimmy, drżenie bioder, które doprowadza do drgania brzucha. Układy choreograficzne głównie skupiają się na drżeniach ciała, sam ruch brzuchem jest rzadki. Taniec brzucha jest połączeniem tradycyjnych tańców rejonów bliskiego wschodu z tańcem klasycznym. Tancerki belly dance do urozmaicenia swojego występu używają rekwizytów. Przeważnie jest to chusta zawieszona na biodrach, dzięki której ruchy wydają się być bardziej płynne i wyraziste. Prócz całkowitej odmienności muzyki różni się on od innych typów tańca tym, że pozwala na to, aby tancerka posiadała krągłe kształty. Charakterystyczne dla tego tańca są również pomalowane henną dłonie i stopy.  Ruchy muszą być zmysłowe i uwodzicielskie. Wszystko to łączy się w swoistą opowieść, którą swoim ciałem przekazuje tancerka.Ten typ tańca niezwykle wspomaga kręgosłup, dzięki niemu ciało staje się giętkie oraz sprężyste.


Modern jazz należy do grupy tańców nowoczesnych, łączy umiejętnie ze sobą modern z elementami jazzu. Jest on ostatnim z etapów krystalizacji tego stylu tańca. Rozwinął się dopiero w XX wieku, gdy powstał nowy rodzaj muzyki jakim jest jazz. Pozwalał na to, żeby układy choreograficzne stały się bardziej ekspresyjne, a tym samym dawały większą swobodę i możliwość improwizacji. Modern jazz opiera się na skrajnych ruchach, przeciwnościach, upadkach-podnoszeniach, zwalnianiu-przyśpieszaniu, opadaniu i wznoszeniu. Główną cechą jaka charakteryzuje taniec jazzowy jest izolacja, czyli wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnymi częściami ciała. Jest to taniec niezwykle emocjonalny, ruchy wykonywane podczas są dynamiczne, miękkie, energiczne. Wymaga on od tancerza długiego przygotowania, jak i elastyczności ciała. Modern jazz można zaliczyć do grona najtrudniejszych rodzajów tańca, tuż po balecie. Jednak, gdy poświęcimy trochę czasu na zapoznanie się z tajnikami modern jazzu, to wtedy zyskamy łatwość wyrażania własnych emocji za pomocą naszego ciała.


baner

D.T.-P.


Polecany artykuł

Dancehall, zumba czy pole-dance? Taniec jest jedną z wielu możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Jedni się bawią -...

x