Taniec w Radomiu, Szkoły tańca Taniec ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie - Pląsawisko - Co za dzień
baner

Taniec ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie


Sen, miłość, śpiew i taniec - jak mówił Homer to najcudowniejsze rzeczy na świecie. Wiadomą rzeczą jest, że nic tak nie poprawia humoru jak muzyka i taniec właśnie. Jeśli chcemy cieszyć się pogodą ducha i dobrą kondycją fizyczną, powinniśmy jak najczęściej balansować na parkiecie.


tańcząca paraJednak mało kto wie, że taniec pomaga też w leczeniu wielu schorzeń. Naukowo udowodnione jest, że ponad półgodzinne tańczenie powoduje spadek ciśnienia nawet na 10 godzin. Usprawnia to też nasz układ odpornościowy i obniża poziom "złego" cholesterolu. Tym samym nasze serce staje się zdrowsze. Oczywiście taki ruch pomaga też oczyścić organizm z toksyn i wzmaga przemianę materii. Taniec ponadto modeluje sylwetkę i dodaje urody. Ma on też zastosowanie w innym rodzaju leczenia. Otóż tańczenie wpływa korzystnie na psychikę ludzką. Podczas tańca odprężamy się, a nasze złe nastroje znikają. Jest to także doskonała zabawa i świetna forma zagospodarowania wolnego czasu. Pamiętajmy przy tym, żeby nie stosować wyuczonych układów, a jedynie zdać się na własną interpretację usłyszanej muzyki. Powinno to być swobodne balansowanie po parkiecie.
Ciało każdego człowieka jest inne, inaczej też reagujemy na muzykę. Mamy indywidualny sposób podejścia do tańca, swój rytm i swój sposób stawiania kroków. Najważniejsze to wyłączyć się od otaczającego nas świata. Powinniśmy oddać się tańcowi. Tylko swobodne zachowania na parkiecie pozwolą na poprawę samopoczucia i zdrowia. Wystarczy jedynie trochę chęci i dobrej muzyki. 

PJ


Polecany artykuł

Zatańczmy oberki i mazurki, czyli Zawirowania radomskie Czas na kolejną dawkę pięknej muzyczno-tanecznej tradycji Radomszczyzny. W sobotę, 9...

x