Noc Muzeów w biały dzień w Orońsku

Noc Muzeów w biały dzień w Orońsku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Indywidualne podejście do terminu organizacji Nocy Muzeów spowodowały dwie wystawy, które w CRP zostały zainaugurowane w sobotę (27 maja). – Dzisiejszą Noc Muzeów w biały dzień organizujemy tydzień po oficjalnym terminie, ponieważ w momencie oficjalnych obchodów nie mieliśmy jeszcze tych wspaniałych wystaw, które pojawiły się u nas wczoraj – tłumaczy Eulalia Domanowska, dyrektorka Centrum Rzeźby Polskiej. Międzynarodowy projekt „O potrzebie tworzenia widzeń” - główna wystawa sezonu, współorganizowana z poznańską Fundacją Signum oraz instalacja „Czym jest ceramika”, której twórczynią jest polska artystka, mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych, Kamila Szczęsna.

Noc Muzeów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

- Główną wystawę można obejrzeć na terenie Centrum Rzeźby w trzech lokalizacjach: w gabinecie Pałacu Józefa Brandta, przed jego fasadą, w przestrzeni parku, a także w Muzeum Rzeźby Współczesnej i w Galerii Kaplica – informuje dyrektorka. – Pozostałe atrakcje rozlokowane są na całym obszarze Centrum – dodaje.

Oprócz wystaw CRP na tą wyjątkową Noc Muzeów w ciągu dnia przygotowało także inne atrakcje. Po drodze z Oranżerii do Stawu Rolina zwiedzający mogli zetknąć się z instalacją dźwiękową pod nazwą „Muzyka dla parku”. Wolna Grupa Ceramika przygotowała warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych, na schodach pałacu z kolei odbywały się warsztaty pt. „Galaretki z prądem”. Poza warsztatami zwiedzający mogli uczestniczyć w barwnych paradach czy koncertach, które trwały przez cały dzień – orońska noc muzeów zakończyła się bowiem o godzinie 22.

Centrum przygotowało też mnóstwo atrakcji dla dzieci. Programy edukacyjne połączone z warsztatami – ceramicznymi, ale też malarskimi, gry i zabawy. Na zakończenie wszyscy mogli uczestniczyć w jam session i zregenerować siły przy ognisku.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy