Nagroda Gombrowicza po raz trzeci

Nagroda Gombrowicza po raz trzeci
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Książki mogą zgłaszać wydawnictwa, autorzy, osoby reprezentujące instytucje kultury, media o charakterze literackim, osoby prywatne, a także członkowie kapituły. Organizatorzy są przekonani, że kapitule nie zabraknie pracy i powodów do gorących dyskusji, bo w roku 2017 wydanych zostało wiele interesujących debiutów. – Cieszy nas coraz większe zainteresowanie nagrodą; nie tylko środowiskowe i medialne, ale przede wszystkim czytelnicze – podkreśla Tomasz Tyczyński, sekretarz kapituły i kurator Muzeum Witolda Gombrowicza.

Warto zaznaczyć, że Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza pozostaje jedynym w Polsce wyróżnieniem za debiut prozatorski, przyznawanym od nominacji po werdykt końcowy przez jury zajmujące się literaturą zawodowo. W czerwcu przyszłego roku kapituła wybierze spośród zgłoszonych kandydatur i ogłosi pięcioro nominowanych, laureata nagrody zaś poznamy we wrześniu.

Zgłoszenia, wraz z o ośmioma egzemplarzami książki, należy przesyłać do Muzeum Witolda Gombrowicza (ul. W. Gombrowicza 1, 26-660 Wsola, z dopiskiem „Nagroda”).

W tym roku, przypomnijmy, laureatką Nagrody Gombrowicza została Anna Cieplak, autorka powieści „Ma być czysto”. Parę tygodni później czytelnicy w głosowaniu przyznali Annie Cieplak Nagrodę Conrada. Jej druga powieść, wydana w kilka dni po wręczeniu Nagrody Gombrowicza, została uznana przez większość recenzentów za jeszcze lepszą od nagrodzonego debiutu.

nika, fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

#WieszPierwszy

Polecamy