Kolejna odsłona Parkowa Rock Fest

Kolejna odsłona Parkowa Rock Fest
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Parkowa Fest Rock to uznana marka wśród festiwali rockowych w Polsce. Zgłoszenia do konkursu wysyłają zespoły z całej Polski. Kapele są często tworzone przez muzyków z różnych krajów m.in. Hiszpanii, Anglii czy Stanów Zjednoczonych. Brzmienie zespołów również jest różnorodne, ale wszystkie grają rocka. - Bardzo byśmy chcieli, żeby Radom był tym miejscem gdzie muzyka rockowa zabrzmi i spotka się z entuzjastyczną reakcją mieszkańców - mówi Beata Drozdowska, dyrektorka radomskiej Łaźni. - W Polsce takich imprez nie ma wiele i fani szukają tych miejsc, gdzie mogliby posłuchać klasycznej muzyki rockowej.

A oto zespoły, które zaprezentują się w muszli koncertowej w parku im. Kościuszki:

Hurrockaine – zespół z Katowic, który gra melodyjnego alt-rocka ze sporą dawką brudu. W ich twórczości można znaleźć elementy heavy rocka oraz post grunge. Bogata warstwa liryczna w połączeniu ze świetnymi gitarami i zadziornym wokalem daje wspaniały efekt końcowy i świetną zabawę dla publiczności. Zespół tworzą: Paulia „Pauletta” Mazur, która łączy wokal z grą na flecie poprzecznym. Marcin „Skip” Skipała i Paweł Baldy to gitarzyści formacji ze Śląska, a Christian „Krychu” książek wspomaga wokalistkę swoim głosem i uzupełnia brzmienie gitarą basową. Perkusistą zespołu jest Kuba „Galwi” Galwas.

SoFresh to niebanalny, pięcioosobowy skład z Bralina. Zespół utworzyła czwórka znajomych, którzy, chcieli po prostu grać muzykę, która sprawi im przyjemność. Kawałki, które są mocno oparte na sekcji rytmicznej, uzupełniane zostają rzetelnym brzmieniem gitary i bardzo charakterystycznym wokalem Michaela Bohma – lidera kapeli. Skład zespołu uzupełniają: Witek Rybczyński na gitarze basowej, Bartek Wachowiak na gitarze elektrycznej, Arek „Durlag” Mikitów – grający na gitarze akustycznej i klawiszach oraz Paweł „Sexio” Pawlak grający na perkusji.

Gravity to polsko - hiszpański indie rockowy zespół z Krakowa. Założony w 2010 roku przez wokalistę i gitarzystę – Daniela Medine i perkusistę Grzegorza Malskiego. Skład zespołu uzupełnia Łukasz Wierzbicki, który gra na gitarze basowej. Panowie ze stolicy Małopolski mają już na swoim koncie debiutancki album zatytułowany „Mirrors”, który ukazał się w 2016 roku.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy