Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co będzie się działo w weekend?

Co będzie się działo w weekend?

Piątek, 22 września

Piknik na zakończenie lata. O godz. 12 placówki działające w ramach Centrum Aktywności Lokalnej na Obozisku zapraszają do parku im. Jacka Malczewskiego na piknik na zakończenie lata. W programie warsztaty i i występy. Wstęp wolny.

Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak. Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Wydział Sztuki Uniwersytetu Radomskiego zapraszają do Apteki Kultury (Rynek 12) na nowy cykl - „Mazowiecka recepta na sztukę”. Pierwsze spotkanie zatytułowano „Życie na wsi - prawda czasu, prawda obrazu”. Punktem wyjścia będzie rozmowa kuratorów wystawy „Rok polski”: Ilony Pulnar-Duszyk i Adam Duszyka. Skąd wzięła się moda na polską wieś na przełomie XIX i XX wieku?. Na ile prawdziwy jest obraz życia chłopstwa, który możemy zobaczyć na prezentowanych obrazach? Punk widzenia mistrzów malarstwa zderzony zostanie z faktami zebranymi przez autorkę książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach" - Joannę Kuciel-Frydryszak. Początek spotkania o godz. 16. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń – m.turczyk@muzeum.edu.pl. W spotkaniu będzie można także uczestniczyć online - transmisja na profilu FB muzeum i na stronie www.cozadzien.pl.

Pan Li – „Wisi mi to”. Zapomnij o konwencjonalnych show! Pan Li, ikona polskiej sceny komediowo-magicznej, wraca z nowym programem. Jako niesławny iluzjonista, Pan Li zaskoczy cię swoją zdolnością do czytania w myślach i brawurową improwizacją. Ale uważaj - jego słownictwo jest równie ogniste jak jego iluzje! Kolejna edycja jego fenomenalnego show to więcej niż magiczne sztuczki i żarty na granicy dobrego smaku. To interaktywna przygoda, w której publiczność staje się współtwórcą spektaklu. Ppoczątek o godz. 19 w sali Resursy Obywatelskiej. Tylko dla widzów dorosłych. Wstęp płatny.

 

 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Sobota, 23 września

Inauguracja nowego sezonu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. O godz. 18 rozpocznie się koncert inaugurujący sezon artystyczny 2023/24. Wystąpi wybitny pianista Edward Wolanin, a Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Paweł Kos-Nowicki. Wolanin w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Jako najmłodszy w historii uczelni student, w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wykona m.in. Fantazję na tematy polskie A-dur op. 13 Fryderyka Chopina (1810-1849). Fantazja na fortepian i orkiestrę, skomponowana została w 1828 i dedykowana niemieckiemu kompozytorowi i pianiście Johannowi Peterowi Pixisowi. Usłyszymy też Antonína Dvořáka Serenadę na smyczki E-dur, op. 22. Paweł Kos-Nowicki ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2000 roku jest szefem Nowej Orkiestry Kameralnej. Ceniony interpretator muzyki oratoryjnej i dzieł klasycznych, a także kompozycji najnowszych. Bilety w cenie 25, 22, 20 i 18 zł dostępne w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl.

 

 

Niedziela, 24 września

Spotkanie z Martą Trojanowską w Resursie. O godz. 11 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Trojanowską wokół książki dla młodych czytelników „Mosiężny rak znika”. To propozycja dla całych rodzin. Marta Trojanowska opowie o ciekawych historiach związanych z naszym miastem, które stały się inspiracją do napisania książki dla młodych czytelników pt. „Mosiężny rak znika”. - Pooglądamy stare fotografie, dowiemy się, jak to było z prawdziwym tytułowym mosiężnym rakiem, poznamy bliżej radomskiego restauratora Stanisława Wierzbickiego, a potem wyruszymy na pełen niespodzianek i zaskoczeń krótki spacer po ul. Żeromskiego. Popatrzymy na to, co znajduje się na elewacjach kamienic, no i oczywiście odwiedzimy radomskie krasnale. W końcu to od nich zaczyna się książkowa opowieść - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Miniatury tkackie w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 12 na wystawę tkaniny „Miniaturowe opowieści” To cykliczne prezentacje miniatur tkackich wykonanych przez artystów – członków sekcji tkaniny Okręgu Warszawskiego ZPAP, którzy w swojej twórczości wypowiadają się w małej formie tekstylnej. Prezentacja, którą można będzie zobaczyć na drugim piętrze Elektrowni, stanie się inspiracją dla październikowego cyklu warsztatów dla osób dorosłych.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

 

Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej popularyzuje europejską muzykę dawną, a w szczególności postać najsłynniejszego kompozytora polskiego średniowiecza, Mikołaja z Radomia. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Ewa Gęga-Osowska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. W 1997 roku odbyły się I Dni Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Od początku istnienia imprezy Ewa Gęga-Osowska jest jej dyrektorem artystycznym. „Alleluja” Mikołaja z Radomia rozbrzmiewa podczas każdego koncertu festiwalowego; wykonuje je trio puzonowe pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego. Utwór stał się także hejnałem naszego miasta. Miłośnicy muzyki dawnej mogą co roku przez kilka jesiennych dni podziwiać najlepszych artystów polskich i zagranicznych.

Festyn Charytatywny dla Lilii Jabłońskiej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13.00 - 19.00 na Łowisku 3 Stawy w Goryniu. W programie m.in. animacje, malowanie twarzy, pokaz amerykańskich samochodów, przejażdżki na kucyku, pokazy strażackie, warsztaty biblioteczne, rzeźbiarskie, spotkanie z pieskami z CaneCaro Dogoterapii.

 

Poniedziałek, 25 września

Bach na jazzowo. To drugi już koncert w ramach zapoczątkowanego w ubiegłym roku cyklu „Jazz z Nową Energią”. Tym razem artyści zagrają kompozycje ojca europejskiej muzyki i mistrza polifonii - Jana Sebastiana Bacha w nowatorskich, jazzowych aranżacjach autorstwa Andrzeja Jagodzińskiego. Jagodziński opracował utwory Bacha na większe instrumentarium: trio jazzowe, improwizujący głos żeński, violę da gamba i orkiestrę kameralną poszerzoną o instrumenty dęte. To otworzyło nowe możliwości harmoniczne, brzmieniowe i wyrazowe. Warstwę muzyczną koncertu dodatkowo wzbogacają partie wokalne (Agnieszka Wilczyńska - śpiew) i instrumentalne (Justyna Rekść-Raubo- viola da gamba). Koncert „Jazz Sebastian Bach” rozpocznie się o godz. 19 w Zespole Szkół Muzycznych, z udziałem orkiestry tej szkoły. Bilety w cenie 60 zł.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy