Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co będzie się działo w weekend?

Co będzie się działo w weekend?

Piątek, 28 lipca

Ulica Teatralna. To druga odsłona tegorocznej Ulicy Teatralnej. O godz. 20.30 na placu przy fontannach będziemy mogli zobaczyć spektakl krakowskiego Teatru Migro „Echa”. Grupa powstała w 2019 roku. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z absorbującymi ich tematami. Nazwa teatru odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także obszar, którym zainteresowani są artyści: temat migrujących społeczności i przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze. Spektakl „Echa”, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m.in. z regionalnych pieśni, pomoże nam poznać inne języki, dźwięki i słowa modlitw. Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska. Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik/Anastazja Kowalska, Kacper Lech/Piotr Majewski/Jan Niemczyk, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński. Wstęp wolny.

 

 

Sobota, 29 lipca

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Radom tańczy – bachata. „Radom tańczy” to cykliczne wydarzenie taneczne. Pierwsze z tegorocznych odbyło się w ubiegłą sobotę. Teraz na pl. Corazziego królować będzie bachata - nieco podobna do innych tańców latynoamerykańskich, ale wyróżniająca się większą sensualnością. W klimat gorącej bachaty wprowadzą nas tancerze podczas pokazu i warsztatów kroków podstawowych. Całości wieczoru dopełni muzyka grana przez DJ’a. Początek o godz. 20. Wstęp wolny.

 

W sobotę i niedzielę (29 i 30 lipca) w Skaryszewie odbędzie się I Charytatywny Zlot Motocyklowy i Pojazdów Zabytkowych. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 16, w niedzielę – o godz. 13. Na tych, którzy zjawią się przy ul. Piaseckiego 11, czeka moc atrakcji. Będzie można coś upolować na jarmarku staroci, zjeść coś z grilla albo z food trucka. Najmłodszych na pewno ucieszy wata cukrowa i popcorn, a do zabawy dla nich będą dmuchańce. Nie zabraknie, rzecz jasna, występów artystycznych. W sobotę w programie: godz. 16.30 – DJ, godz. 19.30 - zespół Free Road, godz. 20.40 - Dawid Kajdan, godz. 21.30 - zespół Nokaut, godz. 22.40 - zespół 2Night, godz. 23.30 - letnie kino grozy, godz. 00.00 - after party. Program na niedzielę: godz. 13.30 - zespół 2Night, godz. 15 - zespół Golden Eye, godz. 16.30 - Free Road, godz. 17.30 – AGBE, godz. 18.30 – DJ. I Charytatywny Zlot Motocyklowy i Pojazdów Zabytkowych zakończy się o godz. 21.
Podczas dwudniowego zlotu będzie można wspomóc rehabilitację dziewięcioletniego Przemka Michalskiego. Chłopiec urodził się w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne i padaczkę lekooporną.

 

Niedziela, 30 lipca

Warsztaty w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 12 na warsztaty rodzinne „Sport Games: Ushio Shinohara”. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się więcej o tym pionierskim artyście i jego bokserskich obrazach. Porozmawiamy o ojczyźnie artysty i jej wpływie na jego sztukę. Dowiemy się, skąd przezwisko Krówka i poćwiczymy japońską kaligrafię. A na koniec... pójdziemy w ślady artysty i stworzymy nasz własny boxing painting. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Kalina Szewczyk. Zapisy tylko e-mailowo: edukacja@mcswelektrownia.pl. Koszt: 10 zł za dziecko (wejście dla opiekuna darmowe).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Będzie ogień na rynku! Tym razem motywem przewodnim, organizowanej przez Resursę Obywatelską, Niedzieli na Rynku będzie ogień. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na rynku w godz. 14-19 pojawią się strażacki wóz retro i pokaz gaszenia pożaru pompą ręczną. Ci, którzy chcieliby zgłębić podstawowe techniki kowalskie, będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez fundację Wykuci w Ogniu. Natomiast Teatr Gargulec zaprezentuje spektakl „Wybierz numer 112”, dzięki któremu można zapamiętać i zrozumieć, do czego służy telefon alarmowy. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoli widzom na nudę. Spektakl uzupełniają piosenki, których refren ułatwia zapamiętanie numeru 112. Wstęp wolny.

„Baczyński 100” w skansenie. Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza o godz. 17 na projekt poetycko-muzyczny „Baczyński 100”, który powstał w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą urodzin genialnego poety pokolenia Kolumbów, żołnierza Armii Krajowej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Skomponowania muzyki do wybranych wierszy podjął się laureat Grammy Włodek Pawlik. Powstały nowe utwory wokalne, nawiązujące do idiomu współczesnego jazzu i alternatywnego popu, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty. Poza nimi usłyszymy też wiersze Baczyńskiego w interpretacji Grażyny Barszczewskiej i Jerzego Schejbala. Wstęp, od godz. 16, wolny.

Powiatowy Instytut Kultury zaprasza do Jedlni-Letniska na koncert w hołdzie powstańcom warszawskim. W niedzielę, chwilę przed rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, PIK chce oddać hołd jego uczestnikom. O godz. 18 przy ul. Nadrzecznej 64 rozpocznie się koncert „Wolność pieśnią wywalczona. Kanon pieśni narodowych”. Na scenie zaprezentują się: Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Mateusz Mijal i Maria Stasiak. Wstęp wolny.

 

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy