Młodzi poeci rozwijają skrzydła - Biblioteczka - Co za dzień
baner

Młodzi poeci rozwijają skrzydła


AsocjacjeW środę 15 lutego odbył się wieczór poetycko-muzyczny "Asocjacje, czyli Arkowo-bajkowo". Podczas imprezy prezentowane były wiersze z najnowszej antologii Adriana Szarego i piosenki odśpiewane przez dzieci.


W Łaźni odbyła się promocja czwartej już antologii, która jest rezultatem warsztatów literackich prowadzonych przez radomskiego poetę Adriana Szarego. Do tej pory wydane zostały z tej serii: Puzzle Pamięci, Nowa Teoria Literatury Użytkowej i Na Szarym Początku... Najnowsza antologia nosi tytuł Asocjacje.
- Asocjacje, czyli tyle co skojarzenia. To jest tytuł mojego wiersza, w którym bawię się różnymi skojarzeniami z kolejnymi literami alfabetu. Nazwy antologii wybieram sam, najczęściej pochodzą one od tytułu jakiegoś wiersza - mówił Adrian Szary. Każdy z artystów przedstawił po dwa wiersze swojego autorstwa - jeden z Asocjacji, drugi spoza antologii.
baner

Warsztaty literackie odbywają się średnio co dwa tygodnia w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka przy placu Stare Miasto 2. Są to zazwyczaj środy o godz. 17. Najbliższe zajęcia odbędą się 22 lutego oraz 7 i 21 marca. Skierowane są do wszystkich osób, które mają zamiłowanie do pisania. - Każdy może przyjść na zajęcia, ale nie każdy musi obowiązkowo czytać swoje teksty. Zazwyczaj jest tak, że najpierw ktoś się pojawia, wysłuchuje innych, a potem decyduje się wyjąć z szuflady swoje teksty i wspólnie pracujemy, aby je ulepszyć, żeby mogły trafić do antologii - dodał Szary.

Materiały do antologii zbierane są w ciągu całego roku. Najbliższa książka będzie piątą z kolei. Jak mówi Adrian Szary, nie wykluczone, że będzie się ona składała z samej poezji.

Arkowo-bajkowo
Podczas środowej imprezy odbył się także koncert muzyczny promujący płytę Arkowo-bajkowo. Utwory zaśpiewały dzieci wyłonione w drodze castingu. Przypomnijmy, że słowa do piosenek zostały napisane przez Adriana Szarego oraz Małgorzatę Budzyńską, muzykę skomponował Andrzej Zarzycki oraz Konrad Pajek. Na koniec wieczoru podopieczni wręczyli kwiaty swojemu profesorowi, dziękując jednocześnie za trud i pracę włożone w prowadzenie warsztatów. Piękną pointą całej imprezy była kołysanka zaśpiewana przez Małgorzatę Budzyńską.


Norbert Nowocień


"Asocjacje" Adriana Szarego w Łaźni (fot. Szymon Wykrota)

Wasze komentarze


Polecany artykuł

Książki na wolności Dziedziniec biblioteki miejskiej ponownie został zasypany książkami, które szukały nowego...

x