XV Międzynarodowy Foto Odlot w Radomiu

XV Międzynarodowy Foto Odlot w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Ekspozycja czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 - 17.00. Uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wystawa będzie prezentowana jedynie w trzech galeriach w Polsce.

Konkurs fotograficzny FOTO ODLOT jest przedsięwzięciem zorganizowanym po raz piętnasty przez  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP), Fotoklub RP oraz Fundację Fotografia dla Przyszłości. Jest to najpoważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. Konkurs "FOTO ODLOT" otrzymał brązowy medal międzynarodowej organizacji FIAP, co jest potwierdzeniem wysokiego poziomu przedsięwzięcia. Wystawa w WSH w Radomiu gości po raz czwarty.

Tematem konkursu jest odlot - funkcjonujące w młodzieżowym slangu określenie stanu polegającego na oderwaniu się od rzeczywistości, ogólnie przyjętych schematów, norm i utartych wzorców. Tematem Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego jest jego fotograficzna interpretacja - fotografia kreacyjna, wykorzystująca rozmaite techniki przetwarzania obrazu. FOTO ODLOT od wielu lat promuje w Polsce i na świecie eksperymentującą fotografię artystyczną, która nie tylko rozbudza wyobraźnię i kreuje marzenia, ale też często skłania do refleksji o świecie jak najbardziej realnym.

W tym roku aż 217 autorów z 24 krajów nadesłało na konkurs "Foto Odlot" 965 zdjęć. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 312 zdjęć 147 autorów z 22 krajów. Wśród nich znalazły się 3 prace Szczepana Kurzei z Radomia, które prezentujemy w galerii WSH. Ciekawostką jest to, że laureatami konkursu zostają często nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy, którzy w swoich pracach potrafią zaprezentować nietypowe, odlotowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość - a to jak się okazuje jest sensem tego niekonwencjonalnego konkursu fotograficznego.

Red. N.Z

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/chen_huanting_-_my_life_trajectory_of_calculus_in_2000.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96