To już koniec Politechniki Radomskiej! Czas na uniwerek

To już koniec Politechniki Radomskiej! Czas na uniwerek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jak wspólnie informuje rzecznik i rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, zmiana nazwy uczelni jest ogromnym krokiem ku podniesieniu jej prestiżu oraz rozwoju.

Bronisław Komorowski 17 sierpnia podpisał ustawę z dnia 27 lipca 2012 r., którą w decydowanej większości poparli posłowie w głosowaniu (kliknij TUTAJ, by przeczytać więcej). Tak więc już po upływie 14 dni od ogłoszenia, ustawa wejdzie w życie. Politechnika o taką zmianę starała się już bardzo długo. By móc osiągnąć ten status, musiała wprowadzić wiele zmian,m.in wprowadzić nowe wydziały. Jak możemy przeczytać na stronie politechniki: "Politechnika Radomska już od kilku lat przygotowywała się do takiej zmiany. W czerwcu ubiegłego roku władze uczelni skierowały w tej sprawie wniosek do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Aby taka zmiana była możliwa konieczne było posiadanie przez Uczelnię co najmniej 6 praw do nadawania stopnia naukowego doktora (w tym co najmniej czterech uprawnień w zakresie nauk objętych profilem uczelni)".

Już od pierwszego września wszyscy studenci Politechniki Radomskiej staną się studentami uniwersytetu. Poza tym osoby, które w tym roku podejdą do obrony prac dyplomowych, będą absolwentami Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.  

Nina Zaborowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy