STRTofART - ZOBACZ ZDJĘCIA!

STRTofART - ZOBACZ ZDJĘCIA!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Głównym organizatorem wydarzenia był Parlament Europejski - Biuro Informacyjne w Polsce oraz Szymon Piasta z Katedry Mediów Cyfrowych i Fotografii Wydziału Sztuki UTH. Zaprezentowano prace ponad 80 autorów.


- Tematyka prac była bardzo różna, każdy mógł przesłać to co chciał. Ja starałem się podzielić je wszystkie na konkretne bloki tematyczne – mówi Szymon Piasta. - To wydarzenie jest skierowane do wszystkich, nie tylko osób z Wydziału Sztuki. Chciałbym, by to wydarzenie odbywało się cyklicznie. Akurat jest to koniec miesiąca, który rozpoczyna rok akademicki, więc nowi studenci mają szczególną okazję by poznać nowych znajomych i ich prace.

- Cieszę się, że właśnie takie wydarzenie zorganizowano w Radomiu. Fajne jest to, że zostały wymieszane temat animacji z filmem. Prezentowana grafika jak dla mnie jest naprawdę na wysokim poziomie, podobnie jak i animacje – wypowiada się Konrad Czarnecki, student UHT. - Ja również studiuję na Wydziale Sztuki ale widzę tutaj wiele osób spoza tego grona i to mnie cieszy, jest z kim porozmawiać i powymieniać opinie.

Również pozytywnie na temat STARTof ART wypowiada się Grzegorz Korczak (Gruby Łukasz), którego filmy krótkometrażowe były prezentowane na imprezie: - Mój profesor powiedział mi o tym wydarzeniu i wspólnie wybraliśmy dwa filmy krótkometrażowe z prac, które wcześniej wykonałem.

Nina Zaborowska/ Foto S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy