Sklep internetowy UTH - sprzedają studenckie obrazy

Sklep internetowy UTH - sprzedają studenckie obrazy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kliknij, by przejść na stronę aukcyjną.

Prace młodych artystów zostały przypisane do trzech kategorii: prace wykonane techniką cyfrową, obrazy olejne i akrylowe na płótnie, tekturze, płycie i obrazy plenerowe. Sklep internetowy UTH jest powiązany z serwisem Allegro.pl, na którym można brać udział w aukcji danego obrazu.

Aktualnie w sprzedaży w serwisie aukcyjnym są cztery obrazy autorstwa studentów UTH, które można kupić po 99 zł. Pieniądze ze sprzedaży zasilą konto uczelni i wspomogą m.in. zakup potrzebnych przyborów i akcesoriów plastycznych. 

- Studenci kierunków artystycznych często wyjeżdżają na plenery, gdzie wykonują swoje prace. Zawsze brakuje funduszy i na materiały i organizację wyjazdów. Doszliśmy do wniosku, że należy zasilać kasę studencką i wspomóc  działalność artystyczną studentów. Dlatego też staramy się promować ich twórczość, organizując wystawy. Wszystkie prace, które wystawiliśmy do sprzedaży, zostały wykonane podczas zajęć i są własnością uczelni. Studenci będą mogli określić, na co mamy przeznaczyć środki ze pozyskane ze obrotów sklepu internetowego - tłumaczy Zbigniew Łukasik, rektor UTH.

Wydział Sztuki UTH kształci studentów na czterech kierunkach: edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, grafice, malarstwie oraz architekturze wnętrz. Wydział uzyskał prawa doktoryzowania oraz I kategorię KBN. Wydaje rocznik „Arteria”, prowadzi trzy galerie sztuki: „Rogatkę”, „Pentagon” i „AIG Lincoln”.

D.T./źródło: UTH/Fot. sklep internetowey UTH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy