Pierwsza inauguracja na uniwersytecie w Radomiu

Pierwsza inauguracja na uniwersytecie w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym  rozpoczęło w tym roku ponad 2,5 tys. żaków.

- Witam studentów, szczególnie tych którzy przekraczają mury naszej uczelni po raz pierwszy i rozpoczynają w niej bardzo ważny etap swojego życia – powiedział Zbigniew Łukasik, uroczyście witając gości, kadrę i wszystkich przybyłych na inaugurację.

Odbyła się także immatrykulacja, czyli uroczyste wręczenie indeksów oraz ślubowanie nowych studentów uczelni. Wręczono także odznaczenia i medale. 

- Przekształcenie politechniki w uniwersytet to ogromny sukces i wynik wielu lat pracy. To wzrost prestiżu i znaczenia uczelni na akademickiej mapie kraju, a jednocześnie wzrost znaczenia miasta i regionu. Po wielu latach starań wreszcie możemy powiedzieć, że Radom dołączył do zacnego grona miast uniwersyteckich – mówił Zbigniew Łukasik. 

Uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego na największej uczelni w mieście towarzyszyły m.in.  przemowy radomskich polityków, przedstawicieli Samorządu Studenckiego oraz wykład inauguracyjny prof. nadzw. UTH Jana Bednarczyka „Światowy kryzys finansowy a perspektywy integracji europejskiej”.

Wystąpił także Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia. – Jest to dzień szczególny dla nas wszystkich, mieszkańców Radomia, osób, które miały honor tutaj studiować i pracować. To dzień szczególny dla osób, które dopiero zaczynają wspaniałą i wielką przygodę życia – podkreślał. Skierował swoje słowa również do samych studentów: – Jesteście we wspaniałym momencie swojego życia. Jesteście ludźmi już dorosłymi, lecz z drugiej strony nadal jest nad wami parasol ochronny waszych profesorów i rodziców. Korzystajcie z życia i wiedzy, jaką możecie otrzymać od swoich profesorów najlepiej jak możecie.

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

Nina Zaborowska/ Foto M. Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy