Nawet 100 tys. zł dla zdolnego studenta!

Nawet 100 tys. zł dla zdolnego studenta!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- „Generacja Przyszłości” to nowy program, wspierający wybitnych studentów. Adresowany jest do studiujących na naszych uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów, innowatorów, a także studentów tworzących nowoczesne rozwiązania biznesowe, którzy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach i konkursach – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Studenci mogą otrzymać wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100 tys. zł. Zespoły mogą otrzymać do 500 tys. zł. Pieniądze będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z np. wyjazdami na zawody, zakupem aparatury naukowo-badawczej lub innych środków niezbędnych do realizacji projektów.

Wg MNiSW „O przyznanie funduszy może ubiegać się podstawowa jednostka organizacyjna uczelni, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub zespół studentów. Każdy wniosek zostanie oceniony przez specjalny zespół”.

- Chcemy inwestować w naszych liderów przyszłości. Program ma pomóc studentom w odważnym konkurowaniu z kolegami z innych krajów w prestiżowych konkursach i zawodach, a jednocześnie wspierać ich w rozwijaniu obiecujących projektów naukowych oraz osiąganiu sukcesów komercyjnych – dodaje profesor Kudrycka.

W programie mogą wziąć udział studenci, którzy jeszcze nie ukończyli 25 lat. Laureaci olimpiad i konkursów o zasięgu krajowym i zagranicznym w czasie studiów oraz w szkole ponadgimnazjalnej będą szczególnie premiowani.

O rozpoczęciu naboru wniosków w konkursie już niedługo poinformuje resort.

Red. N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy