Mniej kierunków na uczelniach

Mniej kierunków na uczelniach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tym roku nie uda się otworzyć wszystkich kierunków jakie proponowała radomska politechnika, już niedługo uniwersytet. Chętni, którzy chcieli się wybrać na kierunki: zarządzanie i inżynieria produkcji, edukacja techniczno-informatyczna I i II stopnia, energetyka I stopnia, malarstwo I stopnia, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych I stopnia oraz mechanika i budowa maszyn II stopnia - nie będą mieli możliwości kształcenia się w tej dziedzinie.

- Przyczyną nie utworzenia tych kierunków jest zbyt mała liczba osób zainteresowanych – informuje Aneta Mirosz, rzecznik prasowy Politechniki Radomskiej. - Osoby, które złożyły dokumenty na te kierunki, już zostały poinformowane o zaistniałej sytuacji. Większość z nich decyduje się na wybór innych kierunków, jakie nasza uczelnia oferuje. Wykładowcy, którzy uczą na danych kierunkach na szczęście wykładają również na innych, dlatego też nie stracą pracy.

Jak poinformowała nas Mirosz, w tym roku na studia stacjonarne, już na Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny zostało przyjętych ponad 1200 osób.

W połowie września dowiemy się, jak wygląda rekrutacja na zagrożonym likwidacją Kolegium Licencjackim Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Niestety nie udało nam się uzyskać informacji dotyczącej, jak dotychczas przebiega.

- Przed zakończeniem rekrutacji nie wolno nam udzielać takich informacji - powiedziała Anna Guzowska, rzecznik UMCS w Lublinie. 

N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy