INTERWENCJA: Droga zmiana loga

INTERWENCJA: Droga zmiana loga
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

UTH posiada osiem wydziałów. W większości zmieniły one swoje loga. Jednak Wydział Mechaniczny najwidoczniej jest przywiązany do tradycji i do zmian loga mu nie śpieszno.

Na tę sytuację zwrócił nam uwagę jeden z naszych czytelników i zarazem student UTH: „Uczelnia przekształciła się w uniwersytet, a na niektórych wydziałach jak, np. na moim, widnieje logo z nazwą Politechniki Radomskiej (PR). Uważam, że każdy szanujący się wydział i uczelnia powinny dbać o takie szczegóły" - czytamy w liście do redakcji.

Co na to władze uczelni?

- Jeszcze na wielu wydziałach widnieje napis Politechniki Radomskiej. Po pierwsze nie mamy pieniędzy na te zmiany, a po drugie nam to nie przeszkadza. Powoli zostaną wszystkie usunięte, jednak jeszcze nie wiadomo kiedy – informuje Zbigniew Łukasik, rektor UTH. -To w gestii wydziałów leży znalezienie sponsorów na tego typu wydatki, a nie władze uczelni – dodaje.

- Faktycznie jeszcze nie zmieniliśmy loga, ani napisu na budynku uczelni. Jeśli chodzi o samo logo, nie potrzebni nam sponsorzy, zrobimy to sami. Już nad nim pracujemy, tak więc nowe logo będzie już niedługo – mówi Wojciech Blajer, dziekan Wydziału Mechanicznego. - Gorzej wygląda sytuacja ze zmianą napisów informujących o nazwie uczelni na budynku. Pewnie jeszcze przez jakiś czas to się nie zmieni, ponieważ nie mamy funduszy na ten cel - dodaje.

Nina Zaborowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy