Edmund Klich o przyczynach katastrofy tupolewa

Edmund Klich o przyczynach katastrofy tupolewa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na pierwszym w tym roku akademickim wykładzie otwartym na WSH, tezy dotyczące wybuchów na pokładzie przedstawiał Antoni Macierewicz. Tym razem spotkanie był zdecydowanie mniej burzliwe i w mniejszym gronie. Pułkownik Edmund Klich przedstawił etapy lotu TU -154 i prawdopodobne przyczyny katastrofy.

- Zgodnie ze statystykami, większa część katastrof lotniczych wynika z błędu załogi – poinformował Edmund Klich, stanowczo podkreślając, że gdyby decyzje o locie zostały pozostawione załodze, zapewne nie doszłoby do wypadku.

Edmund Klich odniósł się także do teorii Antoniego Macierewicza odnośnie wybuchów na pokładzie samolotu.

- Wybuchy w czasie awaryjnego lądowania są czymś normalnym. To, że w tupolewie do nich doszło, to nie żaden dowód. Nie można z tego wyciągać żadnych wniosków – podkreślał Klich.

Gość przedstawił - podobnie do swojego poprzednika - wizualizacje, na których prezentował krok po kroku jak wyglądał lot, a także o czym rozmawiała załoga i z jakimi problemami się zetknęła. Jednym z nich miał być brak znajomości języka rosyjskiego.Po zakończonym wykładzie jak zawsze rozpoczęła się część dyskusyjna, w której publiczność zadawała pytania. Pytano m.in. o to czy prezydent miał możliwość ingerowania w decyzje załogi, kto odpowiadał za przygotowanie techniczne lotu.

Na następnym wykładzie otwartym WSH, który odbędzie się 6 grudnia, wystąpi ambasador Rosji Aleksander Alekseev.

Nina Zaborowska/ Foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/tn_dsc_9127.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96