To dobra wiadomość dla osób, które chcą studiować dziennie dwa kierunki na państwowych uczelniach. Choć obowiązek płacenia za drugi fakultet miał wejść w życie od roku akademickiego 2012 - 2013, Parlament Studentów RP zwrócił uwagę, że prawo można zinterpretować inaczej. W nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym „studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy oraz w roku akademickim 2011/2012 studiujący bez opłat, za kształcenie na więcej niż jednym kierunku studiów nie wnoszą opłat (...) do końca okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów.”
Jak podaje portalsamorzadowy.pl, resort nauki przyznał, że student studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od bieżącego roku akademickiego drugi bezpłatny kierunek i nie wnosić za to opłat do końca okresu studiów przewidzianych w programie kształcenia.
By sprawdzić jak do tego przepisu przystosował się Uniwersytet technologiczno-humanistyczny w Radomiu, zadzwoniliśmy na wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, gdzie pracownik dziekanatu potwierdził, że studenci, którzy ukończyli pierwszy rok mogą jeszcze podjąć bezpłatne studnia na drugim kierunku.
Drodzy studenci jeśli jeszcze się nad tym zastanawiacie, to czas na podjęcie ostatecznych decyzji. Chcecie mieć dwa fakultety bezpłatnie, to ostatnia chwila na rozpoczęcie tych działań!
Red. N.Z.
Ostatnio komentowane
- Parkują na środku chodnika. Boimy się po nim chodzić! [ZDJĘCIA]
~ Wra rzadzi to nie jest miasto do zycia syf kila i mogila
Adam Struzik: Mam czyste sumienie
~ ty jestes szmaciarz udający radomiaka, wiesz dlaczego kmiocie?
RADOM GÓRĄ! Filmy kręcone w Radomiu
~ Z tymi partiami to naciągane bo wiele większych miast ma często odmienną władzę niż w stolicy (np. teraz największym miastem gdzie rządzi PiS jest Nowy Sącz). Poza tym bez przesady z tą biedą gdy średnie zarobki są mniej więcej w połowie stawki miast na prawach powiatu (wyższe niż np. w Częstochowie, a minimalnie mniejsze niż w Kielcach). To że np. właśnie w Kielcach jest większa armia urzędników czy więcej betonu w centrum (m.in. przewymiarowane drogi) nie znaczy, że Radom jest "wyjątkowo" zacofany. Zgadzam się z tym, że najgorszym wydarzeniem w Radomiu po 1989 była utrata statusu wojewódzkiego - wtedy jeszcze byłem za młody, ale nie mogę zrozumieć jak posłowie z regionu mogli to poprzeć. Pewnie w większości to byli spadochroniarze z innych miast...
PSL też będzie bezpartyjny?
~ Tylko Kuźmiuk na szansę pokonać Struzika w wyborach i uratować Radom od kolejnej już teraz 5-letniej kadencji czyli praktycznie całkowitego zrujnowania Radomia. A dziennikarz - żałosny.
Kto zrezygnuje z wiceprzewodniczącego RM?
~ POubeki wy.pie..lać