Drugi kierunek jeszcze w tym roku bezpłatny!

Drugi kierunek  jeszcze w tym roku bezpłatny!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

To dobra wiadomość dla osób, które chcą studiować dziennie dwa kierunki na państwowych uczelniach. Choć obowiązek płacenia za drugi fakultet miał wejść w życie od roku akademickiego 2012 - 2013, Parlament Studentów RP zwrócił uwagę, że prawo można zinterpretować inaczej. W nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym „studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy oraz w roku akademickim 2011/2012 studiujący bez opłat, za kształcenie na więcej niż jednym kierunku studiów nie wnoszą opłat (...) do końca okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów.”

Jak podaje portalsamorzadowy.pl, resort nauki przyznał, że student studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od bieżącego roku akademickiego drugi bezpłatny kierunek i nie wnosić za to opłat do końca okresu studiów przewidzianych w programie kształcenia.

By sprawdzić jak do tego przepisu przystosował się Uniwersytet technologiczno-humanistyczny w Radomiu, zadzwoniliśmy na wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, gdzie pracownik dziekanatu potwierdził, że studenci, którzy ukończyli pierwszy rok mogą jeszcze podjąć bezpłatne studnia na drugim kierunku.

Drodzy studenci jeśli jeszcze się nad tym zastanawiacie, to czas na podjęcie ostatecznych decyzji. Chcecie mieć dwa fakultety bezpłatnie, to ostatnia chwila na rozpoczęcie tych działań!

Red. N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy