Był Macierewicz, teraz Klich opowie o katastrofie TU-154

Był Macierewicz, teraz Klich opowie o katastrofie TU-154
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Temat wykładu otwartego to „Przyczyny katastrofy smoleńskiej”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 grudnia o godzinie 11, w auli głównej WSH w Radomiu przy ul. Traugutta 61.

25 listopada osoby, które przybyły na wykład Antoniego Macierewicza, miały możliwość bezpośrednio poznać argumenty i wyniki badań, jakie polityk wraz z sejmowym zespołem i zaproszonymi naukowcami przeprowadził po katastrofie Tu- 154.

Teraz w sobotę inną wersję przebiegu katastrofy smoleńskiej przedstawi były przewodniczący Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, autor książki „Moja czarna skrzynka”, pułkownik Edmund Klich.

Cytat z wywiadu Edmunda Klicha, opublikowanego w serwisie wp.pl 17 kwietnia 2012 r.:

„Nie było żadnego zamachu, jestem tego pewien. Nie słyszałem ani słowa, które świadczyłoby o tym, że Rosjanie chcieli wprowadzić nas w pułapkę. Do końca wierzono, że załoga podejmie odpowiednią decyzję, wykona swoje czynności i bezpieczne odejście. Spotkały się jednak dwa różne systemy, oba nie w pełni sprawne. U nas zawiodło szkolenie załóg, przygotowanie do takich lotów, tam – system kierowania, pewne naciski na kontrolera. Błędem Rosjan było to, że nie przedstawili i odpowiednio nie ocenili swojego bałaganu w końcowym raporcie MAK. Uważam jednak, że jeżeli 20 proc. społeczeństwa wierzy w zamach, należy w tym zakresie przeprowadzić odpowiednie badania”.

Red. N.Z, źródło: WSH Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_student/edmundklich.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96