Zobacz, jak w Radomiu ćwiczyli antyterroryści

Zobacz, jak w Radomiu ćwiczyli antyterroryści
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


VIDEO Z ĆWICZEŃ ZOBACZ TUTAJ


Pokaz z udziałem policyjnych antyterrorystów, negocjatorów oraz przy udziale Żandarmerii Wojskowej i służb ochrony lotniska odbył się na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Scenariusz, w dużym skrócie, zakładał wdarcie się kilku zamachowców na teren lotniska, podłożenie ładunku wybuchowego w jednym z samolotów, sterroryzowanie kierowcy autobusu i  znajdujących się w nim pasażerów. Pierwsi do akcji wkroczyli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a następnie policyjni negocjatorzy i antyterroryści, którzy skutecznie odbili zakładników i zatrzymali terrorystów.

Zobacz galerię zdjęć
Podczas ćwiczeń zaaranżowano także detonację materiałów wybuchowych w dwóch specjalnie przygotowanych do tego pojazdach. Po wybuchu trotylu i zneutralizowaniu terenu przez pirotechników do pracy przystąpili policyjni technicy kryminalistyki. Ich rolą było zebranie i zabezpieczenie dowodów, które świadczyły o przestępczym działaniu zamachowców.
Ćwiczenia miały związek z konferencją organizowaną przez Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pt. "Bezpieczeństwo obiektów cywilnych oraz wojskowych w trakcie imprez masowych w kontekście zagrożeń terrorystycznych".

Do udziału w dwudniowej konferencji zaproszono przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Sądu Okręgowego w Warszawie, Prokuratury, Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, CBŚ KGP, Laboratorium Kryminalistycznego komend wojewódzkich w Kielcach, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie.

Źródło: KWP Radom/ Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy