Wypadek pod Lipskiem - dwie osoby nie żyją!

Wypadek pod Lipskiem - dwie osoby nie żyją!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wczoraj wieczorem (22 października) doszło do tragicznego wypadku samochodowego nieopodal Lipska na drodze krajowej nr 79. Dwie osoby zginęły, a trzecia z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Gołębiów. Z podjętych na miejscu wypadku czynności policyjnych i prokuratora wynika, że samochodem audi podróżowało trzy osoby. Kierujący audi 36-letni mężczyzna, jadąc z Lipska w kierunku Zwolenia, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad autem. Następnie pojazd wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęły dwie kobiety (28 i 33 lat). W ciężkim stanie do szpitala w Radomiu został przewieziony kierowca. Samochód został doszczętnie zniszczony. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, a policja wytyczyła objazdy przez miejscowości Katarzynów i Chotcza. Obecnie trwają czynności w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku, które prowadzi Policja i Prokuratura Rejonowa w Lipsku - informuje Tomasz Wielicki z KPP w Lipsku.

Policja przestrzega, by kierowcy pamiętali o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza jesienią, kiedy szybko zapada zmierzch, pojawiają się mgły i jest ślisko.

- W tym czasie panuje ograniczona widoczność, więc kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i jechać bardzo ostrożnie. Zachowajmy również bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, co zwiększy nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy także o pieszych, którzy często poruszają się po drogach w ciemnych ubiorze, bez elementów odblaskowych i dlatego też warto zwrócić na nich uwagę, aby nie doszło do wypadku - mówi Wielicki z KPP w Lipsku.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy