Włamywali się do domków letniskowych. Grozi im 10 lat więzienia

Włamywali się do domków letniskowych. Grozi im 10 lat więzienia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od kilku tygodni na terenie gminy Jastrzębia dochodziło do włamań m.in. do domków letniskowych. Wyjaśnianiem tych spraw zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jedlińsku. W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili podejrzanych o te przestępstwa i w ostatnich dniach zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Jastrzębia.

- Ostatnie włamanie miało miejsce pod koniec stycznia, ale do przestępstw dochodziło również w grudniu. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy włamali się do 3 domków letniskowych i ukradli elektronarzędzia oraz ponad 10 tys. złotych. Próbowali włamać się także do mieszkania starszej kobiety, ale zostali spłoszeni. Kobieta zgłosiła to zdarzenie, jednak nie była w stanie opisać sprawców. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów z Jedlińska doszło do zatrzymania mężczyzn w wieku 17 – 21 lat. Wszyscy przyznali się do popełnienia przestępstw. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Niewykluczone, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa na terenie tej gminy Jastrzębia.


MS/źródło: KMP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy