Weekend majowy: jedna ofiara, 9 wypadków, 19 nietrzeźwych za kierownicą

Weekend majowy: jedna ofiara, 9 wypadków, 19 nietrzeźwych za kierownicą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Podczas „majówki” funkcjonariusze radomskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny weekend”. Niestety, w wielu przypadkach, brawura, nadmierna prędkość, czy niedozwolone wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do wielu zdarzeń drogowych.

- W sumie od 30 kwietnia do 5 maja na terenie Radomia i powiatu radomskiego doszło do 9 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych. Doszło też do 33 kolizji. W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali w sumie 19 nietrzeźwych kierujących, a wśród nich 8 rowerzystów. Postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji - mówi Justyna Leszczyńska z zespołu rasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci drogówki zatrzymali np. w czwartek (2 maja) 28-latka, który podczas wykonywania manewrów na parkingu przy pawilonach handlowych na ul. Chrobrego uszkodził zaparkowane auto. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Tłumaczył, że to nie on prowadził tylko jego żona, która dopiero po jakimś czasie przyszła na miejsce zdarzenia. Innym bezmyślnym kierowcą, który spowodował kolizję okazał się 30-latek prowadzący motorower. Mężczyzna w sobotę wieczorem w okolicach Jastrzębi spowodował kolizję z innym pojazdem. Był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy zatrzymani pijani kierowcy stracili prawo jazdy, a teraz odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska.

M.W.; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/img_6607.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96