Walczą i strzelają - ZOBACZ ZDJĘCIA

Walczą i strzelają - ZOBACZ ZDJĘCIA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=620]

Funkcjonariusze, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo obywatelom na ulicach miast, mogą zaprezentować swoje policyjne umiejętności w zawodach wojewódzkich. Eliminacje wojewódzkie rozpoczęły się w wtorek konkurencjami: stosowanie technik obezwładniania oraz przeprowadzanie interwencji policyjnych. 62 funkcjonariuszy z Mazowieckiego Garnizonu Policji musiało zmierzyć się także ze strzelaniem na torze przeszkód.

Dzisiaj (3 lipca) przed policjantami kolejne wyzwania. Funkcjonariusze będą musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także olbrzymią sprawnością fizyczną w czasie pokonywania specjalnie przygotowanego na zawodu toru przeszkód. Dzień pełen emocji zakończy test z wiedzy policyjnej.

4 lipca poznamy zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Wyłoniona w czasie zawodów reprezentacja złożona z par patrolowych będzie reprezentować województwo mazowieckie w zawodach ogólnopolskich rozgrywanych w dniach 25-27 września 2013 w Szkole Policji w Słupsku.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów, pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań, od niej zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

 

Rafał Jeżak, Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/ Fot. Mariusz Mazewski/CSP Legionowo

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/cwicenia_policji_5.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96