Uprawiał marihuanę w Zakrzewie

Uprawiał marihuanę w Zakrzewie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 25-latka, który uprawiał marihuanę na terenie gminy Zakrzew. Plantatorowi grozi do 8 lat więzienia.

- Kilka dni temu policjanci, prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Zakrzew zorganizowano plantację konopi indyjskich. Już po wejściu na jej teren okazało się, że właściciel ma związek z narkotykowym procederem – samochód wypełniony był roślinami konopi. Podczas dalszych czynności w pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze ujawnili zorganizowaną plantację. Mężczyzna doskonale zadbał o cenne dla niego rośliny, które rosły w specjalnie przygotowanym do tego namiocie - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci zabezpieczyli 10 krzaków konopi indyjskich, wiadra topów z konopi oraz sadzonki w plastikowych donicach. Ekspertyza pozwoli oszacować, ile gramów narkotyku można było uzyskać z zabezpieczonych roślin.

- 25-letni plantator został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uprawiania znacznej ilości konopi indyjskich. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępczy proceder przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności - tłumaczy Leszczyńska.

red. K. S./fot. KMP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy