Uciekli, bo mieli narkotyki - pościg na "siódemce"

Uciekli, bo mieli narkotyki - pościg na
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Białobrzescy policjanci drogówki zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przekroczyli prędkość, jadąc krajową "siódemką". Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie znajdywały się narkotyki.

W niedzielne popołudnie policjanci patrolowali drogę krajową nr 7. Zauważyli pędzącego passata. Okazało się, że auto jechało 170 km/h. Policjanci dali znak kierowcy do zatrzymania. Ten jednak minął radiowóz i zaczął uciekać. Wyprzedzał samochody z prawej strony po pasie awaryjnym i zmieniał tor jazdy, nie dając się wyprzedzić. Kierowca passata chcąc zgubić pościg gwałtownie zjechał na parking samochodowy w Suchej.

W tym momencie pasażerowie passata wyrzucili przez okna dwie reklamówki. Jak się później okazało z marihuaną. Na parkingu kierowca i pasażerowie porzucili samochód i zaczęli uciekać pieszo. Dwóch z nich zostało zatrzymanych po krótkim pościgu. Natychmiast dyżurny wysłał w to miejsce kolejne patrole. Po godzinie policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn.

W konsekwencji złamanych przepisów kierujący passatem stracił prawo jazdy, a jeden z pasażerów usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków.

Wszyscy to mieszkańcy Stalowej Woli w wieku od 21 do 27 lat. Policjanci zabezpieczyli porzucone narkotyki, a samochód trafił na policyjny parking. Wstępne badanie narkotesterem wskazało, że jest to marihuana. Było jej ponad 150 gramów. Całość zostanie dokładnie przebadana w policyjnym laboratorium.

27-letni kierowca za niezatrzymanie się do kontroli drogowej stracił prawo jazdy. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci ustalili, że narkotyki należały do jednego z pasażerów. W poniedziałek 24-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyku. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/region/bialobrzegiposcig.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96