Szalona jazda motocyklisty (video)

Szalona jazda motocyklisty (video)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kilka dni temu szydłowieccy policjanci patrolujący krajową „siódemkę” nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli motocyklistę, który tuż przez funkcjonariuszami przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na motocyklu siedział także pasażer. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać jednoślad, który nie miał tablicy rejestracyjnej, jednak jego kierowca zaczął uciekać w kierunku Radomia. Policjanci podjęli pościg.

Kierujący kilkakrotnie przekraczał linię podwójną ciągłą, nie zatrzymał się na skrzyżowaniach, wyprzedzał samochody prawą stroną. Prędkość motocykla przekraczała w niektórych miejscach ponad 140 kilometrów na godzinę. Na szaleńczą jazdę reagowali inni kierowcy. Dzięki CB radiu kontaktowali się z policjantami i słuchając wskazówek funkcjonariuszy próbowali spowolnić motocyklistę blokując mu drogę, by ten swoją brawurą nie doprowadził do wypadku.

W miejscowości Kuźnia motocykl zjechał z drogi, jednak kierujący nie zapanował nad pojazdem i wywrócił się. Kierowca oraz pasażer porzucili jednoślad i zaczęli uciekać pieszo. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Jastrząb, a pasażerem jego dwudziestoparoletni kolega. Kierowca nie posiadał prawa jazdy, a kawasaki - badań technicznych, motor nie był ubezpieczony i zarejestrowany. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uciekał przed policją.

To, co w czasie 11 - kilometrowej jazdy krajową „siódemką” zarejestrowała policyjna kamera, pozwoliłoby na ukaranie kierowcy 79 punktami karnymi. Mężczyzna został zwolniony do domu, a motocykl zabezpieczony na parkingu. Finał ucieczki będzie w sądzie. Policjanci będą wnioskować m.in. o to, by na mężczyznę nałożyć kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.  

źródło: KWP Radom

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/kwp_motor.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96